i7 4790 Sıcaklık değerleri

Ozan ERDAL

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Çerkezköy
Daha fazla  
Herkese Merhaba

i7 4790 işlemcim ve msi h81m pro vd anakartım var . soğutucum corsair h103. ısı değerleri boşta 30-37 derece yükte 65-68 arası günümüz sıcaklıklarında normal değerlermi ? yoksa yapmam gereken birşey varmıdır ?

birde speedFan programı ile cpu fan'ı %100 çalıştırıyorum sıkıntı olur mu ?

Not: termal macun 1 ay önce değişti

şimdiden teşekkürler

Herkese Merhaba

i7 4790 işlemcim ve msi h81m pro vd anakartım var . soğutucum corsair h103. ısı değerleri boşta 30-37 derece yükte 65-68 arası günümüz sıcaklıklarında normal değerlermi ? yoksa yapmam gereken birşey varmıdır ?

birde speedFan programı ile cpu fan'ı %100 çalıştırıyorum sıkıntı olur mu ?

Not: termal macun 1 ay önce değişti

şimdiden teşekkürler
80 derece biraz fazla gibi onun dışında gayet normal.

Ryzen 5 1600 AF ve hava soğutma ile 55 alıyorum yük altında. Sizde bir sorun var gibi. Testlerde de bu kadar ısınmıyor sizinki. Termal macun değişimi lazım fikrimce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 1600 AF ve hava soğutma ile 55 alıyorum yük altında. Sizde bir sorun var gibi. Testlerde de bu kadar ısınmıyor sizinki. Termal macun değişimi lazım şikrimce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yani yolladığın testte 62 63 e kadar çıkıyor benimde max 67 oldu . mesela destiny 2 oynuyorum full ayarlarda 60 67 arası ısınıyor
Fan hızını %100 yapmanın tek kötü yanı fanın ömründen yemesi ve kafanızı şişirmesi dışında bir sorun olmayacaktır.
evet biraz ses yapıyor katılıyorum o yüzden düşürdüm ayarlarını

Ek olarak nasıl bir termal macun ile değiştirdiğiniz etkisi de sıcaklığı etkiler.

Videodaki ile ufak tefek sıcaklık farkı kasa hava akışından dolayı da olabilir. Fan %100 de mi 67 derece alıyorsunuz?

Geri
Yukarı