i7-4790 sistem görüntü gelmiyor ve yeniden başlıyor

sascacsa

Hectopat
H81H3-M7 anakartım var anakartım için yeni işlemci satın aldım. Aldığım işlemci i7-4790, anakarta taktım bilgisayar çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor belirli bir süre sonra kendini yeniden başlatıyor. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

1) Pinlerin yerine tam oturduguna emin olmalisin.
2) Egilip bukulen pinleri kontrol etmelisin.
3) RAM'lerin yerine tam oturdugun emin olmalisin.
Belirli bir sure sonra kapaniyorsa:
4) Sogutucunun islemcine temasina emin olmalisin.

İşlemci sağlamsa BIOS kaynaklı da olabilir. Anakart işlemci soketini de kontrol edin. Eğik pinler de sebep olabilir. ECS için bir program var. Bu program ile yeni BIOS sürümü varsa bulabilirsiniz.

1) pinlerin yerine tam oturduguna emin olmalisin.
2) egilip bukulen pinleri kontrol etmelisin.
3) RAM'lerin yerine tam oturdugun emin olmalisin.
Belirli bir sure sonra kapaniyorsa:
4) sogutucunun islemcine temasina emin olmalisin.

Hepsini yaptım olmadı.

İşlemci sağlamsa BIOS kaynaklı da olabilir. Anakart işlemci soketini de kontrol edin. Eğik pinler de sebep olabilir. ECS için bir program var. Bu program ile yeni BIOS sürümü varsa bulabilirsiniz.

Ekran hiç gelmiyor açılmıyor BIOS'a giremiyorum.

(Termal macunu eski işlemcinin üzerinden aldım macunsuzlukdan dolayı kapanıyor olabilir mi?)

Hepsini yaptım olmadı.

Ekran hiç gelmiyor açılmıyor BIOS'a giremiyorum.

(Termal macunu eski işlemcinin üzerinden aldım macunsuzlukdan dolayı kapanıyor olabilir mi?)
Gereğinden fazla ısınıyorsa olabilir. Elinizde başka işlemci var mı?

Eskini takıyorum fakat o da açılmıyor, çünkü onun üzerinden almıştım macunu. Geçici olarak macunsuz veya diş macunu vs ile deneyebilir miyim?
Diş macunu falan olmaz hocam. Macun olmadan da fazla ısınıp kapanabilir. En iyisi yeni macun alıp deneyin.

Tamam yarın bakayım inşallah olur.
Bugün bir bilgisayarcıya götürdüğümde adamın verdiği cevap pinlerimin yamuk olmasıydı, adam pinleri düzeltti, i7 4790 takılı iken görüntü geldi fakat ECS (anakartımın markası) logosunda kaldı ve açılmadı o esnada BIOS'a giriş de yapılmıyordu. Tekrar eski işlemcimi taktığında ise görüntü geldi ve her şey normaldi. Sizce sorun işlemcide mi yoksa farklı bir sorun mu var? Satın aldığım adam ürünün çalıştığını ama ürünü geri alabileceğini söyledi.

Son düzenleme:
Dediğim gibi pinlerde sıkıntı oluşmuş. 4790'ı farklı bir anakartta da denemeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Geri
Yukarı