İ7 4790 Sistem Toplama

gkhan37_37

Hectopat
Daha fazla  
Herkeze merhabalar siteye yeni üye oldum ve bazı konularda bilgi sahibi olmak ve bilgilerimi yenilemek için buradayım. Yeni bir sistem topladım ve sizden yorumlarınızı bekliyorum.Bu bilgisayarı oyun amaçlı toplamak istedim. Donanımım şöyle;
  • İŞLEMCİ: İntel Core i7 4790 3.60 Ghz
  • İŞLETİM SİSTEMİ: Windows 8.1
  • ANAKART: Asus Z9-AR ( Ama değiştireceğim Asus Maximus VII-Formula takacağım)
  • EKRAN KARTI: Asus Gtx760x2 Rog Mars 4GB DDR5 512 BİT
  • RAM: GSKİLL 8GB 1866 Mhz
  • HARD DİSK: WD 1 TB ( Ama SSD takacağım SAMSUNG 840 EVO 1TB )
  • KASA: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W

Parantez içerisindeki yazdıklarım alacağım ürünlerdir.Ve bir sorumda şu olacak. Sıvı Soğutma sistemi takmak istiyorum. Corsair H100İ ama İşlemci Soket Tipi denilen şey varmış bu benim şuanki anakartım yada alacağım anakarta uygulabilcek miyim sorun çıkar mı ?

İşlemci soket tipin ''1150'' ve almak istediğin Sıvı Soğutma Sistemi de bu soket tipine uyumludur sorun çıkartmaz.
Ayrıca Gt760x2 yerine gtx970 almanı öneririm fiyat 100 lira artıcaktır bu durumda ve ramleri 4*2 şeklinde alırsan daha iyi olur.

Bu sistemimle günümüzdeki üst düzey oyunları rahatlıkla oynuyabilirmiyim hiçbir sıkıntı olmadan benim tek isteğim bu.Daha yapmam gereken birşey varmı donanım hakkında.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı