i7 4790 sistem toplama

Ben de 1-2 hafta içinde GTX 970 Strix, i7 4790 tabanlı sistem toplayacağım dostum. Benim de 4100TL civarında tutuyor toplayacağım sistem. Çok araştırdım, bilen kişilere de sordum sistemimin gayet güzel olduğunu, her oyunu ultra ayarlarda rahat oynayacağım söylendi. Senin toplayacağın sistem de benimkiyle aşağı yukarı aynı gibi. Bu arada aklında varsa diye 40 yaşında bilgisayar uzmanı bi abim bu işlemcinin stok soğutucuyla rahat yeteceğini söylemişti, ben de listemde bulunan işlemci soğutucusunu sildim. Uzun lafın kısası araştırmalarıma ve uzman görüşlere göre böyle bi sistemi almakla kesinlikle hata yapmazsın dostum.

2 sene sonra skylake sistem istemiyceksen bence sistemin güzel ama ben teknoloji konusunda güncellikten yanayım güncel olmak her zaman daha geç demode olmasına sebep olur.

4790k(oc siz)ve gtx970 kullanıyorum.Örnek olarak gta5de msaa4x ve advanced graphicsten sadece high resolution shadows kapalı geri kalan tüm ayarlar en üstte 40-50 fps alıyorum.Msaa 8x yapınca 10 fpsye düştü. Tahminim en az 5 sene oyunları high ya da ultra ayarlarda oynarım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı