i7 4790 Sistem Yükseltmek

• Konuyu başlatan OpCAT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 709

OpCAT

Hectopat
Ekran kartım kötü olduğundan dolayı şu anki zamana göre yeni bir ekran kartı, RAM, PSU önerisi istiyorum. Yardım ederseniz sevinirim. Sistem özelliklerimi ayrıntılı bilmiyorum ama bildiğim kadar yazabilirim.
  • İşlemcim: Intel core i7 4790 CPU @ 3.60 GHz
  • Ekran kartı: AMD Radeon R7 200 serisi (200 serisinden ama hangisi bilmiyorum.)
  • RAM: 8 GB
  • Anakart: ASUS H81M-K
Ayrıca eski RAM'i çıkarmayıp bir tane daha 8 GB'lık alıp takarsam bir sorun olur mu? Markasını bilmiyorum. Bütçe önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
4790 GTX 1070 ile darboğaz yapmıyor diye biliyorum GTX 1070 alabilirsin ekran kartı olarak. Ramin MHz değerini öğrenebilirsen eğer aynı MHz değerine sahip bir ram kullanabilirsin. Psu olarak 80+ bronz sertifikalı 650w-800w arası bir psu alabilirsin. Bu arada raminin MHz değerini biostan ya da CPU-Z programından öğrenebilirsin.

Son düzenleme:
Ekran kartı olarak 1060 alabilirsin. PSU olarak 600W 80+ sertifikalı bir PSU iş görür ama mümkünse Corsair VS serisinden olmasın. Aynı MHz ve CL değerinde bir RAM alırsan sorun olmaz. Tabii ki voltaj değeri de önemli.

Bir öneri de benden gelsin. Bütçe önemli değilse aynı RAM'den bir tane daha alıp 16 GB'a tamamla FSP Hydro 700 PSU al, kalan paraya da alabileceğin en yüksek ekran kartını alabilirsin, işlemcin iyi 1080p çözünürlükte darboğaz yaşayacağını hiç sanmıyorum. Ama monitörün 1080p ise GTX 1060 6 GB'ın üstüne pek çıkma derim.

RAM konusunda aynı modeli bulamayabilirsin. Aynı markanın CL ve MHz olarak uyan bir modeli de olabilir. İşlemcin çok güçlü, GTX 1080 bile alabilirsin.

Yanına bir tane daha 8'lik ekle. Psu 500W 80+ işini görür. Bütçe yeterse Sıfır GTX 1070, yetmez ise 1500 TL gibi bir fiyata GTX 980 Ti'da alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı