i7 4790 Sistemde Performans Sorunu

barfi09

Hectopat
Daha fazla  
1 ay önce i7 4790, b85plus anakart, saphire r9 290x, 4x2 gb ram, 750wat haf kasa, 120 gb corsair ssd, 1tb dd aldım.

Oyunlarda ani fps düşüyor , kasıyor, sistem hakkının yarısını vermiyor . adamlar bu sistemle en kötü bf 4 de 90 100 fps alırken bende 60 fps'yi bi geçiyo bi 40 a düşüyo . vn247h ekran aldım almaz olaydım her oyunda dalgalanma yapıyo sağa sola dönünce renkli yerlerde masaüstünde bile chrome'u saga sola hızlı sürsem yine aynı .vysnce on yapıyorum bu sefer sabit 60 da tutuyor. Bu sefer bi anda 40 a düşüyor. Format attım olmadı ısıdan diye düşündüm 2 tane vantilatör koydum yine aynı yine aynı . Aydında oturuyorum yok mu yardım edebilecek biri. Yoksa satıcam zararına. Allah rızası için yardım edin.

jzn3ML.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede 4790k var 60fps altını görmedim.
Bence ilk önce bios u güncelle sonra win.8.1 !!! yükle sonra sürücüleri güncelle eğer problem devam ederse donanımsaldır.
(Isı problemi varmı)

Isılar normal.İişlemci 60, ekran 80. Bu ısıları 50 70'e çektim. Sorun devam ediyo. Ya söyle oyuna giriyorum 100 FPS alıyorum. PC kapıyorum. Sonra açıyorum FPS 50 ya da oyundan çıkıyorum giriyorum FPS 60 50. Yani bi ayarı yok. Sanki bi güç geliyo FPS 100. Sonra güç azalıyo 50 nasıl anlatayım bilemedim.

AIDA 64 ile ısı değerlerini paylaşın. Oyunlar korsan ise oyunları güncelleyin.
Denetim masasından AMD sürücünü silip, DDU ile kalıntıları temizleyin.
Sonrada kararlı sürüm olan 14.4 sürümü kurun.
Desktop

Speedfan ile bakınca ekran kartı max 80, işlemci 60 oluyo. Isı normal gibi. Oyunlarım orjinal 14.4 14.7 2 sinide kurdum kurdukdan sonra biraz düzeliyor sonra yine aynı FPS. 100 ile başlıyrm oyuna 60'a kadar düşüyo. Ama aralarda hep FPS düşüşleri yaşıyorum. Bugün format attım düzelir umuduyla aynı bi düzeliyo bi bozuluyo. Ekran nasıl defolu cıktı garantisine göndereyim ona göre. Eski bi ekran kartım var tahmini 5 yıllık onunla deniyeyim bi yarın düzelme olucakmı bakaym. Bir daha AMD mi ? Asla almıyacam.

Bide arada eski PC'mde özellikleri yetmeyen oyunları acınca grafikler birbirine giriyodu. Bu sistemdede nadirde olsa böyle yapıyor anlatabilmişimdir umarım. Bütün parçaları göndericem en son garantiye. Bi de bişey yok diyip geri gönderirler. Sorun yazılımsaldır. Ne bileyim PSU'dadır anakarttadır boşunada göndermek istemiyorum. Bi bilgisayarcıya götürsemmi acaba.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı