i7 4790 Sistemden Ryzen 2600X sisteme geçmek

Söz konusu işlemci i7-4790. K'lı olan model değil. Ama yine de ciddi bir performans artışı isteniliyorsa geçmek pek mantıklı değil. İşlemci ağırlıklı program veya oyunlar yoğunlukta çalıştırılacaksa o zaman Ryzen 7 3700X'e veya 3600X'e geçilebilir.

Yandaş karşılaştırma sitelerine inanmayın. Karşılaştırma yapacaksanız Userbenchmark sitesini kullanın. Kullanıcıların 3 aşağı 5 yukarı değerlerini ele almakta. Bu arada bahsedilen K'sız versiyonu. K'lı versiyonu ise 2600X ile kafa kafaya. Aceleniz yoksa sizi en az 1-2 daha götürür. Intel'in en iyi i7 modelidir benim için. Eki Görüntüle 519882

technopat sosyal kuralları.png

Bu siteyi ben de sıklıkla kullanıyorum. Ama, aman deyim 🙂.

Eki Görüntüle 519885

Bu siteyi ben de sıklıkla kullanıyorum. Ama, aman deyim 🙂.

Userbenchmark gibi kararlı bir siteyi neden yasaklı listeye alırsın ki? 😒 Gerçi 5-6 ay önce sosyal "Nanokatolog'tan şunu aldım, öneririm." mesajlarından geçilmiyordu ve herkes de öneriyordu.

Zaten sonradan dolandırıcı mı ne çıkmışlardı da öyle listeye aldılar. Userbenchmark'ın ne günahı varmış merak ettim açıkçası.

Tamamdır ekran kartım RX 580 8 GB GTX 1080E geçeceğim için komple değişmek istedim ama şu an vazgeçtim RAM 16 GB yeterli dediğiniz gibi i7 4790 ile GTX 1080'i kullanacağım.
Kardo şuna da bi bak istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuna da bi' bak istersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Advanced Graphics ayarlarını köklemiş. Bu ayarlar işlemciye bayağı yük bindiren ayarlar. Normalde videodaki kadar düşük FPS almaz. Kapatılması daha uygun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı