i7 6700K'dan Ryzen 2600X'e geçmek

İsmailsafaç

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ekran kartım GTX 1070. İşlemci değişmek istiyorum. Başlıkta belirttiğim gibi Ryzen 2600X'e geçmek istiyorum. Anakart olarak B350 serisi düşündüm. 2600X geçmek için cebimden fazla bir para çıkmayacak bana mantıklı gibi geldi. Sizce nasıl olur? Oyunlarda performans nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Ryzen 2'yi bekle, işlemcin yeterince iyi.
Ryzen 2600x serisi zaten Ryzen 2 olarak geçiyor. Bir sonraki seri Ryzen 3 olacaktır.

Sorunuza gelecek olursak i7 6700 fazlasıyla yeterli bir işlemci aslında. Geçmenize ekstra masraf yapmanıza gerek yok. Fakat Render, çizim vs işlerle uğraşıyorsanız geçmeniz mantıklı. Eğer sadece oyun için kullanıyorsanız gerek yok. Bunun yerine sisteme SSD veya 8 Gb RAM varsa bir 8'lik daha ilave edilebilir.

İşlemci kesin değişicem. Akşam satın almaya biri gelecek. Belki Intel den devam ederim 7700K felan cebimden para çıkmayacak çünkü. 2600X isteme sebebim daha yeni daha güncel olması benim işlemci 2 senesini doldurdu.
Ryzen 2600x serisi zaten Ryzen 2 olarak geçiyor. Bir sonraki seri Ryzen 3 olacaktır.

Sorunuza gelecek olursak i7 6700 fazlasıyla yeterli bir işlemci aslında. Geçmenize ekstra masraf yapmanıza gerek yok. Fakat Render, çizim vs işlerle uğraşıyorsanız geçmeniz mantıklı. Eğer sadece oyun için kullanıyorsanız gerek yok. Bunun yerine sisteme SSD veya 8 Gb RAM varsa bir 8'lik daha ilave edilebilir.
16 GB ram ve SSD mevcut zaten. Masraf konusuna gelirsek oda çok çok az üstüne ekleyerek alacağım. Akşam anakartı ve işlemciyi beraber satıyorum.

O zaman işlemciyi ne için kullanacağını söyler misin?
Eğer yayın yapıyorsan, video çekiyorsan, render alıyorsan ve 1080p üstü çözünürlükte kullanacaksan önerim 2600x'dir.

O zaman işlemciyi ne için kullanacağını söyler misin?
Eğer yayın yapıyorsan, video çekiyorsan, render alıyorsan ve 1080p üstü çözünürlükte kullanacaksan önerim 2600x'dir.
Genelde oyun oynarım. Video kayıt ve render bazen uğraşıyorum arada belki yayın ama nadir. Genelde oyun ve kayıt.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı