i7-4790 Sisteme Cyberpunk 2077 İçin Ekran Kartı Önerisi

Ne yapalım zamanında o vardı, onu aldık.
Teşekkürler arkadaşlar, sanırım yeni bir bilgisayar toplamam gerekiyormuş.
Kusura bakma biraz yanlış anlaşılmaya yol açacak şekilde yazmışım. Belki bir hata olmuştur diye sormak istedim aslında. Sisteminizi baştan aşağı yenilemeniz lazım. :(

Son düzenleme:
DDR3 RAM'ler ile maalesef CP77 oynayamazsınız. Sisteminizi baştan aşağı yenilemeniz lazım. :(
Nereden geliyor bu bilgi? DDR3 RAM'ler bir anda 200 Mhz hızda filan mı çalışmaya başladılar? Dikkat edin 4790 kullanıcıları linçlemesin sizi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Nereden geliyor bu bilgi? DDR3 RAM'ler bir anda 200 Mhz hızda filan mı çalışmaya başladılar? Dikkat edin 4790 kullanıcıları linçlemesin sizi.
Evet benim hatam olmuş ama yine de bu bilgisayara yatırım yapılması mantıksız. Şimdi oynatsa yarın oynatmayabilir. Arkadaşın RAMi de 8 GB. Yani genel olarak eski.

Bu bilgisayara yatırım yapılması mantıksız.
Aslında bu dönemde yeni sistem toplamak yerine idarelik 5600 XT, veya 1080, 1080 Ti gibi bir ekran kartı alıp kullanması daha iyi olur çok acelesi yoksa. DDR5 teknolojisinin eli kulağında çünkü. Intel 11. nesil işlemcileri ne kadar iyi olur bilinmez ama 2021 ilk çeyrekte çıkacağı söyleniyor. Ben de 3. nesil i7 tabanlı sistem kullanıyorum, yeni sistemi temelli DDR5 toplamayı düşünüyorum.

Konudaki arkadaşlar sayesinde “cringe” nehrinden bir yudum aldım.

En kral ekran kartını da alsanız, RAM'den kaybedeceksiniz. 8GB yeni nesil AAA oyunlar için yetersiz.
Onun yanında 1 tane 8 GB'lık RAM de alırım problem değil. Sonuçta sıfırdan bir sistem dizip 6-8 bin TL masrafa girmek istemiyorum pek. Hem o kadar paraya aldığım sistem de aslında fiyat performans gibi bir şey olacak doların bu haliyle. Şöyle bir tablo buldum. Eğer yüksek ayarlarda oynatır, mantıklıdır diyorsanız açıkcası ekran kartı ve RAM alma niyetim var.

Dosya Ekleri

• CP2077Sistem-Haber-01.jpg
    CP2077Sistem-Haber-01.jpg
    124,6 KB · Görüntüleme: 34
O tablo 30FPS düşünülerek yayınlanmış. Sistem gereksinimlerin hepsi 30FPS baz alınarak yayınlanır. Yani oradaki kartlar ve ayarlarla 60FPS oynayabilirim gibi düşünceniz olmasın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar RTX 3070 almaya karar verdim. Hem ilerde yeni PC topladığım zaman ekran kartı masrafından kaçmış olacağım (Beni PC toplamaktan en çok soğutan pahalı parça.), hem de beni şuan için çok memnun edecek. RAM yükseltmesi için önerisi olan var mı? Mevcut kullandığım belleklerin üzerine 2x4 GB DDR3 bellek mi alayım yoksa 2x8 GB DDR3 mü almalıyım? Ayrıca DDR3'lerin yüksek MHz'li olanlarını stoklarda bulamıyorum. :(
Bu arada söylemeyi unutmuşum da bu kararımdan bir veya iki hafta sonra kartı arabayla tüm İstanbul'u turlayarak arayarak aldım. Elimde telefonla vatan bilgisayarın internet sitesini sürekli F5'liyordum. Stok gelir gelmez direk kapıyorlardı. MSI Ventus 3x RTX 3070 aldım 6800 TL civarıydı sanırım. Canavar gibi de oynadım arkadaşlar 8 GB RAM ile. Kalabalık yerlerde (Bazı kronik caddelerde veya sokakta vs.) baya bi' düşüyordu FPS ama RAM ile alakalı değildi. RAM'i de oyunu bitirdikten sonra 16 GB'a tamamladım. Yoldayken o şubeye aynı karttan bi tane daha gelmişti. Keşke onu da alsaydım, pişmanım. İyi forumlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı