i7 4790 sisteme GTX 1060 alınmalı mı?

Babiliyi1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: Intel Core i7 4790
  • Anakart: Asus Z97-AR
  • RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB 1600MHz DDR3 * 2 Toplam 16 GB
  • SSD: Sandisk SSD Plus 120 GB
  • Güç Kaynağı : 600W (tam olarak emin değilim artısı var eksisi yok)
Ekran kartı olarak şu an için Asus Phoenix GeForce GTX1060 düşünüyorum 1460 TL fiyatı var. Sistemime uyumlu olur mu?

Başka ekran kartı önerilerine de açığım. Bütçem 1500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu. Benzer fiyatta RX 590 bulabilirseniz, alternatif bir tercih olabilir.

Uyumludur. Ama Asus Phoenix model kartları tavsiye etmem. Şu an genel olarak RX 580'ler de daha avantajlı zaten. RX 590'a zorlayabilirseniz onu, olmazsa da RX 580 almanızı tavsiye ederim.

Fiyat performans olarak sizce nasıl bir tercih olur?
Uyumludur. Ama Asus Phoenix model kartları tavsiye etmem. Şu an genel olarak RX 580'ler de daha avantajlı zaten. RX 590'a zorlayabilirseniz onu, olmazsa da RX 580 almanızı tavsiye ederim.

Sapphire rx580'ler veya yukarıda ki cevaptada yazdığım
ürün sizce mantıklı olur mu?
Sapphire markası hiç kullanmadım tavsiye eder misiniz?
Sapphire NITRO+ Raedon RX580 Special Edition ile Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 580 arasında fiyat farkı yok.

Sapphire Radeon RX 590 8 GB ile aralarında 150 TL civarı fark var.

Çıkmak istemiyorum ama gittikçe fiyat arttırıyorum. Bu 3 ekran kartı arasında önerileriniz neler olur?

Son düzenleme:
Öneriler için teşekkürler. Special Edition RX 590 aldım 👍
Tekrar selam,

Ekran kartı üzerinde 6+8 pin giriş var fakat güç kaynağından sadece 8 pin çıkış var (6+2). Yabancı forumlardan araştırdım fakat emin olamadım. Sadece 8 pini taksam herhangi bir problem olur mu?
Yerinizde olsam Special Edition RX 590 alırım.

Ekran kartı üzerinde 6+8 pin giriş var fakat güç kaynağından sadece 8 pin çıkış var (6+2). Yabancı forumlardan araştırdım fakat emin olamadım. Sadece 8 pini taksam herhangi bir problem olur mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı