i7 4790 sisteme yükseltme

KANELEN891

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayar toplama konusunda oldukça tecrübesizim kendi hazır kötü sistemimi bir şekilde yükseltmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemci: i7 4790 3.60 GHz
RAM: Crucial 8 GB DDR3L-1600 UDIMM
Ekran kartı: AMD Radeon HD8350 2 GB
Power: Huntkey HK400-51AN
Anakart: Asus H81m-k ıntel h81 1600 MHz DDR3 soket 1150 micro-atx

Geçmişteki araştırmama hatamdan dolayı KAZIKLANDIĞIM bir umutla bilgisayar alıp bütün parayı işlemciye verdiğimi oyun oynamaya başladıkça anlamıştım. Böyle bir sistemi bir şekilde 1500 TL ile yükseltme yapabilir miyim? Nasıl bir şey almam lazım parçalar arası uyumu bilmediğimden siz güzel insanlar yardımınızı eksik etmeyin. Ayrıca 8 GB RAM'in bana hiçbir şekilde yetmediğini düşünüyorum. Bilgisayarda donmalar yaşayabiliyor disk %100 olup.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bilgisayar toplama konusunda oldukça tecrübesizim kendi hazır kötü sistemimi bir şekilde yükseltmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemci: i7 4790 3.60 GHz
RAM: Crucial 8 GB DDR3L-1600 UDIMM
Ekran kartı: AMD Radeon HD8350 2 GB
Power: Huntkey HK400-51AN
Anakart: Asus H81m-k ıntel h81 1600 MHz DDR3 soket 1150 micro-atx

Geçmişteki araştırmama hatamdan dolayı KAZIKLANDIĞIM bir umutla bilgisayar alıp bütün parayı işlemciye verdiğimi oyun oynamaya başladıkça anlamıştım. Böyle bir sistemi bir şekilde 1500 TL ile yükseltme yapabilir miyim? Nasıl bir şey almam lazım parçalar arası uyumu bilmediğimden siz güzel insanlar yardımınızı eksik etmeyin. Ayrıca 8 GB RAM'in bana hiçbir şekilde yetmediğini düşünüyorum. Bilgisayarda donmalar yaşayabiliyor disk %100 olup.

Öncelikle selamın aleyküm kardeşim işlencin gayet kuvvetli oturaklı bir işlemci erkan kartı ve ram takviyesi yapacaksın büyük ihtimal tavsiye olrak ram:CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Siyah Tek Modül Ram
ekran kartı olarak GTX 1060 3gb yada 1050ti 4 gb olarbilir Evga GTX1050 Ti SSC GAMING GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı bu ekran kartları uygun olacaktır iyi günler

Kaba taslak bir hesaplama yapalım. PSU ve ekran kartı kesinlikle yetersiz. RAM yetersiz değil, daha çok sınırda. 8 GB RAM günümüz oyunları için yetersiz kalabiliyor. 4 GB RAM daha ekleyip 12 GB RAM yapmalıyız. 16 GB RAM'e maalesef bütçe yetmiyor.

Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4G 4GB 128 bit GDDR5 Fiyatı

RAM: Kingston ValueRam 4GB DDR3L 1600Mhz RAM KVR16LN11/4 - Nanokatalog

PSU: FSP FSP500-60AHBC 500W 80+ PFC Aktif Power Supply, Fiyat: 195 TL

Bu yükseltmeden sonra, oyunları yüksek ayarda FHD'de hemen hemen 60 FPS alabilirsiniz. Çok güzel değerler. Bu ara

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı