i7 4790 ve GTX 1050 sistem ömrü ne kadar?

Sistemim hakkında sizinde fikirlerinizi öğrenmek istiyorum, ona göre artık güncel bir PC toplamalı mıyım? Yoksa beni 1-2 sene daha götürür mü?
i7-4790
HyperX Fury 4x2 8GB 1600MHz RAM
Asus Cerberus GTX 1050
MSI H81M-P33 anakart
Xıgmatek 600w PSU

Hiç yeni sistem olayına girme, gerek yok...

Elindeki RAM ve ekran kartını satıp yerlerine 2x8 DDR3 RAM, 2060 ekran kartı ve SSD alsan yeni toplanmış gibi etki yaratır.

En mantıklı yorum...

Bu RAM'leri alabilirsin. Üzerine SSD diskin yoksa uygunundan 120'lik bile alsan olur, onu da Kingston öneririm... M2 girişi yok anakartında, mecbur normal alacaksın ama olsun, o da çok fark atar... Ona Windows'u kursan yeter... Sata III'e bağla gitsin...

Ekran kartına ise katılmıyorum bence hiç değiştirme işine girme. Eğer ilerleyen zamanda yetersizlik hissedersen hem monitör hem de ekran kartını öneri doğrultusunda birebir uyumlu, düzgün ve tertemiz bir şey alarak değiştir. Tabi bence buna daha var...

GTX 1050 serisinin miladı çoktan dolmaya başladı. Hele ki GB VRAM çoktaaan oldu. 3 GB üzerinde hatta 4GB'ları zorlayabilecek kadar VRAM kullanma potansiyeline sahip ama 2 GB niye koyduysalar...

Sisteminden beklentin ne ve hangi oyunları oynuyorsun ? Hangi grafikte oynadığında önemli.
Şu anda mesela Resident Evil 7,Dyinglight the following grafikleri bu seviyede olan oyunları 1080 çözünürlükte High veya very High ayarlarda en az 40/50 FPS arası oynabiliyorum ama mesela ileride Dyinglight oyunun 2.serisi çıkıcak yada Resident Evil serisinin devamı gelicek yine en azından 1080 çözünürlükte High ayarlarda beni götürür mü ?

Son düzenleme:
Şu anda mesela Resident Evil 7,Dyinglight the following grafikleri bu seviyede olan oyunları 1080 çözünürlükte High veya very High ayarlarda en az 40/50 FPS arası oynabiliyorum ama mesela ileride Dyinglight oyunun 2.serisi çıkıcak yada Resident Evil serisinin devamı gelicek yine en azından 1080 çözünürlükte High ayarlarda beni götürür mü ?
O oyunları bence Medium grafikte kasma yaşamadan oynarsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı