i7 4790 ve GTX 770 sistem oyun performansı sorunu

WalriderTR

Hectopat
Daha fazla  
4 sene önce aldığım gayet iyi bir PC'de sistem özelliklerini karşılamasına rağmen oyunlarda takılmalar yaşıyorum. Özellikle AAA oyunlarda optimizasyon sıkıntısı yaşarken SystemCare gibi temizleme programlarıyla, gereksiz RAM harcayan programları kapatarak ve sürücüleri güncelleyerek grafikler kasılmadan iyi oldu. (Önceden CS:GO'da bile mid ayarlarda kasıyordu.) PC GTA 5, Battlefield 1 gibi oyunları mid ayarlarda sorunsuz oynatabiliyordu. CS:GO, Witcher 1 gibi eski nesil oyunlarda max grafiklerle sorunsuz oynayabiliyorum şimdi. Ama şimdiki nesil oyunları (SOMA(korsan), Mirror's Edge:Catalyst (korsan), Rise Of The Tomb Raider(orijinal), Just Cause 3(orijinal) oyunları oynamaya başladığım zaman grafik sıkıntısı çektirtmeden oynatıyor ama bir müddet sonra kasmaya, takılmaya başlıyor. (Korsan veya orijinal fark etmiyor). Masaüstüne geçince bile fare takılmaya başlıyor. Tekrar oyuna geçince bazen düzeliyor ama sonra yine aynı senaryo. Sıkıntının RAM şişmesinden olduğunu sanmıyorum çünkü maks %80 doluyor (Just Cause 3'te %96 yı gördü). Sıcaklıklar olması gereken seviyede, en son geçen sene macun yenileyip kasayı temizletmiştim. Sürücüler güncel. Ama dediğim gibi önce güzel bir şekilde oynatıp sonra kasmaya başlıyor. Ne yapabilirim?

Sistem Özelliklerim:
  • CPU: Intel Core i7-4790
  • GPU: Nvidia GTX 770
  • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB (SSD yok pc'de)
  • RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 1866 C9 2x4GB
  • MBD: MSI Z97 GAMING 3 (MS-7918)

Sıcaklık değerleri:
ScreenShot_20170822171556.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı