i7-4790 ve GTX 970 Oyun oynarken birden kapanma sorunu

hbwolf

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Audio Engineer
Arkadaşlar merhaba. Sistem tavsiyelerinde bulunan şu sistemi topladım. 4699 TL olan kısmı.
Üst Seviye Oyun – Fiyat/Performans
AnakartASUS H97-PRO GamerMSI Z97 Gaming 5
İşlemciIntel Core i7-4790Intel Core i5 4690K
Ekran KartıASUS GTX 970 ROG STRIXMSI GTX 970 GAMING 4G
Ortak Bileşenler
BellekG.Skill 8 GB RipjawsX Kit – F3-12800CL9D-8GBXL
DepolamaSeagate 3,5″ 2TB Barracuda – ST2000DM001
SSDOCZ 240GB ARC 100
KasaCooler Master Silencio 650 Pure
Güç KaynağıCooler Master RS-600G
MonitörASUS 23.6” VS247HR
Fiyat (KDV Dahil)4699 TL4465 TL
[TBODY] [/TBODY]

Herşey tamam fakat oyun oynarken kasa birden kendini kapatıyor anlamadığım bir şekilde. Kontrol ettim tüm fanlar sorunsuz çalışıyor. Parçalara dokunuyorum aşırı bi ısınma göremedim. Ayrıca işlemci için cooler master hyper 212 evo kullanıyorum. Yardımınız için teşekkürler.

Not: Ram 2x8gb dual kit. G-Skill RipjawsX

Raporda kesin bir bilgiye rastlayamadım. BIOS güncel mi ve herhangi bir bileşene overclock yaptınız mı ? BIOS güncelse ve OC yapmadıysanız ekran kartı sürücüsünü güncelleyip deneyin. Olmazsa kartı çıkarıp bağlantıyı anakarta yapın, bir de öyle deneyin. Sorun çözülürse sorun ya karttadır ya da güç kaynağında.

Bu problemin BIOS'dan dolayı olacağını pek sanmıyorum. BIOS eski sürüm bile olsa, oyunları çalıştırır böyle kapatma yapmaz. Driverdan olacağını da sanmıyorum çünkü yine belki oyundan atar ama bilgisayar kapanmaz. Yıllarca eski sürüm BIOS'lar ve driverlar kullandım ordan biliyorum. Belki de arkadaşın dediği gibi güç kaynağında bir problem vardır. Ani güç kesintilerinden dolayı da oluyor olabilir probleminiz. Eğer kasanın içerisinde ki kablolar çok fazla üst üste geldiyse bazen kısa devre problemine yol açabiliyor. Kablolar değil, direk kısa devre problemi de olabilir fabrikasyon hatalı üründen kaynaklı. Sistem de kendini korumak için kapatıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı