i7 4790 ve R9 280X Sistem Oyunlarda Düşük FPS Sorunu

erenertass

Kilopat
Daha fazla  
  • Intel Core i7 4790 soket 1150 3.6GHz 8 MB Önbellek 22nm
  • Corsair 8GB (2X4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit RAM
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA3 7200RPM 64MB Cache Harddisk
  • ASUS DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
  • XFX R9 280X Double Dissipation Edition GDDR5 3GB 384Bit DX11.2 AMD Ekran kartı
  • ASUS Z97-AR anakart
  • GIGABYTE SUMO Y 700W GÜÇ KAYNAKLI KASA
Arkadaşlar ben bu sorunu yazmadığım, gitmediğim yer kalmadı. Artık bu bilgisayarı çöp konteynırına atıcam bir gün sinirden. Cidden bu benim canımı sıkıyor. 2014'te aldım. Aldığımdan beri böyle. Sorunu diğer açtığım konulardan da görebilirsiniz. Kısaca anlatmaya çalışayım. Şimdi ben geldim eve, bilgisayarı açtım. Girdik performans gerektiren bir oyuna. Örneğin GTA 5. Bakıyoruz ki 25 FPS - 30 FPS (ultra) tamam diyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Sonra bir kez daha yeniden başlatıyorum düzeliyor. Vsync açık 60 FPS sabit hiç düşmeden oynayabiliyoruz. Bazen de 3-5 ayda bir ne kadar yeniden başlatsamda düzelmiyor. Şuan da olduğu gibi. Yeter artık biri bana şu sorunu söylesin yardımcı olsun. Bilgisayarcıya-yazılımcıya götürdüm o bile birşey yapamadı.

Buda sorunda bulunduğum diğer konunun linkleri:

R7 250X Sistem PC Kapatıp Açınca Oyunlarda FPS Düşmesi ve Kasma

i7 4790 ve Z97-AR Uyumluluk Sorunu

Arkadaşlar, hiç anlayan yok mu? :(

• Intel Core i7 4790 soket 1150 3.6GHz 8 MB Önbellek 22nm
  • Corsair 8GB (2X4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit RAM
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA3 7200RPM 64MB Cache Harddisk
  • ASUS DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
  • XFX R9 280X Double Dissipation Edition GDDR5 3GB 384Bit DX11.2 AMD Ekran kartı
  • ASUS Z97-AR anakart
  • GIGABYTE SUMO Y 700W GÜÇ KAYNAKLI KASA
Arkadaşlar ben bu sorunu yazmadığım, gitmediğim yer kalmadı. Artık bu bilgisayarı çöp konteynırına atıcam bir gün sinirden. Cidden bu benim canımı sıkıyor. 2014'te aldım. Aldığımdan beri böyle. Sorunu diğer açtığım konulardan da görebilirsiniz. Kısaca anlatmaya çalışayım. Şimdi ben geldim eve, bilgisayarı açtım. Girdik performans gerektiren bir oyuna. Örneğin GTA 5. Bakıyoruz ki 25 FPS - 30 FPS (ultra) tamam diyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Sonra bir kez daha yeniden başlatıyorum düzeliyor. Vsync açık 60 FPS sabit hiç düşmeden oynayabiliyoruz. Bazen de 3-5 ayda bir ne kadar yeniden başlatsamda düzelmiyor. Şuan da olduğu gibi. Yeter artık biri bana şu sorunu söylesin yardımcı olsun. Bilgisayarcıya-yazılımcıya götürdüm o bile birşey yapamadı.

Buda sorunda bulunduğum diğer konunun linkleri:

R7 250X Sistem PC Kapatıp Açınca Oyunlarda FPS Düşmesi ve Kasma

i7 4790 ve Z97-AR Uyumluluk Sorunu

Arkadaşlar, hiç anlayan yok mu? :(
MSİ AFTERBURNER ile Cpu ve Gpu kullanımını atabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı