i7 4790 ve Z97-AR Uyumluluk Sorunu

erenertass

Kilopat
Daha fazla  
  • İŞLEMCİ: i7 4790
  • ANAKART: ASUS Z97-AR
  • EKRAN KARTI: XFX R9 280X
  • RAM: CORSAIR 8 GB (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit RAM
  • HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Sistemim bu şekilde. Ne yaptıysam yaptım, bilgisayarcıya bile götürdüm ama sorunu çözemedi. Bilgisayarım bazen performansı olması gerektiği gibi (GTA 5, Rust hiç kasmaz 60 sabit FPS), bazen de hayvan gibi kasıyor 20 FPS civarı. İlk kullandığım sene boyunca böyle sorunlar oluyordu bilgisayarı kapatıp açıyordum düzeliyordu. Ancak bu sefer düzelmiyor. Her zaman performans düşük. Haftada birkaç gün düzelmiş oluyor sadece. Acaba bu sorun Z97-AR anakart ile i7 4790 arasında mı? Bayramdan önce boot ederken BIOS ekranında donma sorunu yaşıyordum. Bilgisayar açılırken 3-4 dakika boyunca Asus yazısında donuyordu. Bayramda tatile çıkmıştım gelince düzeldi. Bilgisayarıma format attığım halde düzelmedi. Ne yapacağım ben?

İnternette şöyle bir link buldum Problems with Asus z97 AR and i7 4970K combo (logout freeze, boot freeze, POST failure)

• Sistemim Windows 10 Pro 64 bit.
  • Driver'larım güncel. BIOS güncellemesi hakkında bir bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı