i7-4790K ekran kartı ile görüntü vermiyor

cha1rman

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın hiçbir parçasında sorun yok işlemci ekran kartını takınca görüntü vermiyor bir uzun üç kısa ötüyor sadece onboard olarak çalışıyor ekran kartında ve diğer bilgisayar parçaların hiçbirinde hata söz konusu değil. Sorun işlemcide nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Derdinizi net anlatın.
Donanım bilgisini tam verin.
Elinizde harici ekran kartı var diye anlıyorum. O ekran kartını takmadan önce görüntü alabiliyorsanız işlemcide sorun yoktur. Burası belli değil.
Güç kaynağı nedir? Ekran kartı ve tüm donanıma yeterli midir? Burası belli değil.
Daha başka bir sürü belirsizlik içinde sorunun işlemcide olduğunu kim nasıl bilsin de yardımcı olsun.

Derdinizi net anlatın.
Donanım bilgisini tam verin.
Elinizde harici ekran kartı var diye anlıyorum. O ekran kartını takmadan önce görüntü alabiliyorsanız işlemcide sorun yoktur. Burası belli değil.
Güç kaynağı nedir? Ekran kartı ve tüm donanıma yeterli midir? Burası belli değil.
Daha başka bir sürü belirsizlik içinde sorunun işlemcide olduğunu kim nasıl bilsin de yardımcı olsun.

H81M-K anakart var GTX 1650 var 500watt PSU var 16 GB RAM var şu an bütün parçalar takılı işlemcim i5 4590 120GB SSD var bu sistem çalışıyor i7-4790K bu sistem ile sadece onboard görüntü veriyor

Kusura bakmayın. Ne olur ne olmaz sorayım: Peki görüntü kablosunu, mesela HDMI kablosunu, GTX 1650'ye taktınız değil mi?

Evet hocam böyle basit şeylerin hepsinin üzerinden 20 defa geçtim en sonunda sorunun işlemci ile olduğuna karar verdim ama o zaman neden onboard olarak görüntü veriyor böyle mütiş bir işlemciyi kullanamamak açıkçası üzüyor

İşlemci tek başına görüntü veriyorsa neden onda sorun olsun ki?
İşletim Sistemi nedir?
Bence EFI modda temiz ve güncel bir Windows 10 64bit kurun. Sonra ekran kartının da güncel sürücüsünü kurun bakalım.

İşletim Sistemi nedir?
Bence EFI modda temiz ve güncel bir Windows 10 64 Bit kurun. Sonra ekran kartının da güncel sürücüsünü kurun bakalım.

Yaptım
İşletim Sistemi nedir?
Bence EFI modda temiz ve güncel bir Windows 10 64 Bit kurun. Sonra ekran kartının da güncel sürücüsünü kurun bakalım.

Hocam bir de şöyle bir şey oldu RX580 GTX1650 ve GTX1050 Ti ile çalışmıyor test ettim ancak çok eski bir ekran kartıyla çalışıyor başka ve bir 4790k taktığımda sistem açılıyor

Anakartta işlemci yuvasında iğnelerden biri yatık olabilir o zaman. Onu kontrol ettiniz mi? Öyle bir durumda RAM slotunun birine güç yeterken ikincisine yetmeyebiliyor, ekran kartı yuvasına güç yetmeyebiliyor.

Anakartta işlemci yuvasında iğnelerden biri yatık olabilir o zaman. Onu kontrol ettiniz mi? Öyle bir durumda RAM slotunun birine güç yeterken ikincisine yetmeyebiliyor, ekran kartı yuvasına güç yetmeyebiliyor.

Hocam yamuk olsa i5 4590 ile neden şu an sorunsuz bir şekilde çalışıyor olsun ayrıca başka bilgisayrdaki anakart ile de denedim

Tek slot ile de çalışmıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı