i7 4790K Gaming 7 Sisteme Custom Sıvı Soğutma

gamersskiller

Hectopat
Daha fazla  
İ7 4790K
GTX 980ti
MSİ Gaming 7 anakart
Cooler Master CM693

Bu bileşenlerime custom soğutma düşüyorum bütçe 2.500 TL.
Kırmızı siyah konsepti olmalı.
Yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Pesimistik, ben buradayım.:)

Konu sahibi, Eğer mümkünse kasanızın içini net gösterecek şekilde fotoğraf atmanız mümkün mü?
Belirtiğiniz fiyat ile güzel bi custom soğutma yapılır. Gereken neyse yaparız yani.:)

@er36po Üstat bir el atsan :) kapalı devre mi? Yoksa custom mu ? Şuanda komple set 90 dolar civarında.
Cpu gpu ve kuzey köprüsü pompası rezervuarı radyatörü fanı 90$ civarında biraz daha kalitelileri 150$ (ekran kartı için ayıca blok şart)
Sence tercih edilmeli mi ?

@ufukfatih35, bütçeniz yetiyor ise; kesinlikle açık devre yani custom soğutma tercih ediniz. Yok, bütçe zayıf ise o hazır, değim yerinde ise dandik setleri kapalı devre yani hazır sıvı soğutmaya tercih etmeyiniz.
O ucuz olan setler daha çok basit yani en kalitesiz malzemelerden toplanıyor. Yoksa bilirsiniz, yalnızca E. kartı bloğu yaklaşık 120Ş değerinde.:)

@Denklem2a, konunuza cevap vereceğim, öyle harika bir sisteme cevap vermemek ayıp olur.:)

@er36po Üstat size ben kasamın resimlerini göndersem, malzemeleri tek tek yazsam, benim için ürünleri bulabilir misiniz ? Vakit ayırabilir misiniz ? boş bir zamanda ? (bütçe olarak ne kadar tutar ? ) Bu işi yapmışken bir kere yapmak istiyorum.
Teşekkürler @er36po

@er36po Üstat size ben kasamın resimlerini göndersem, malzemeleri tek tek yazsam, benim için ürünleri bulabilir misiniz ? Vakit ayırabilir misiniz ? boş bir zamanda ? (bütçe olarak ne kadar tutar ? ) Bu işi yapmışken bir kere yapmak istiyorum.
Teşekkürler @er36po
Elbette, lafı bile olmaz. Fakat iyi bi custom soğutma için en az 1.500 TL ayırmanız gerek. Eğer sisteminize değecek ise (hani üst düzey bi sisteme sahip iseniz) ve bütçeniz de müsait ise kesinlikle custom S. tefsiye ederim.
Tamam derseniz bugün yeni bir konu açıp beni etiketleyin. Yarın burada olmayacağım. :(

@er36po Çok teşekkür ederim.

Ekran kartı:
Asus Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E Fiyatı
Ana kart:
MSI Z97A GAMING 7 Intel Z97 3300MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX Fiyatı
İşlemci:
Intel Core i7 4790K 4GHz 8MB Cache LGA 1150 İşlemci Fiyatı
Kasa:
Aerocool Strike-X One Advanced 5 Fanlı SSD Ready Mid-Tower Fiyatı
Power:
High Power Element Bronze 600W 80+ Sertifikalı Güç Kaynağı Fiyatı
ae_str_onea_icresim6.jpg

(Ekran kartının fanı aşagiya bakıyor haliyle orası kapalı olduğu için hava sirkülasyonu gerçekleşmiyor)
İşlemci boşta 60 derece.
Ekran kartı boşta 50 derece

Her şey stok fanlı

@er36po hala beklemedeyim hocam

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı