i7 - 4790k işlemci ısı sorunu

Jasquerysss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2-3 saat oynadıkdan sonra csgo'da işlemci ısım 80 dereceyi gördü full ayarlar 1920x1080p sizce bı sıkıntı yaratır mı ?

Buda 5 dakkalık prime95 testi voltaj ayarlarını değiştirmemin bi etkisi olur mu ?
Macununu 5 ay önce tazelemiştim.

Soğutucum : Thermaltake Nic C4

upload_2015-7-18_10-5-55.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Prime95 test sonucu normal. 2-3 saat oyun sonrası yaz sıcaklıklarında 80 dereceyi görmen normal. i7 4790k stok halde bile yüksek voltajlı çalışan bir işlemci olduğu için soğutman yetersiz kalıyor. Voltajı elle vererek değerleri düşürebilirsin. Mesela ben 4.4 GHz hızında 1.74v ile kullanıyorum. Gördüğüm kadarıyla senin sistemin 1.2v'a kadar güç vermiş. Voltajı elle ayarla.

Teknik kısım dışında kasa içi toz temizliğini yap, kasa içi hava akışında sorun olmadığından emin ol. Mümkünse termal macunu yenile. Şu macunu önerebilirim:

H100 ile beraber 4790K kullanıyorum hiç voltaj ayarı ile uğraşmadım işlemcinin 70 derecenin üstüne stres testlerinde bile çıktığını görmedim. Cooler master HTK-002-U1-GP macun kullanıyorum. Hava soğutmada 80 derece normal.

4790K çok ısınıyor ama ısındığı kadarda performans veren işlemci sanki bir 50 kalibrelik makineli silah gibi :D Bende 212 Evo ile ısı sorunları yaşıyorum.H100 gibi Sıvı soğutma ve güzel bir termal macunu şart 60 dereceyi geçmemesi için bu konuyu çok araştırdım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı