İ7 - 4790k işlemci ısı sorunu

Jasquerysss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba csgo'da işlemci ısım 80 dereceyi gördü full ayarlar 1920x1080p sizce bı sıkıntı yaratırmı ?

Macununu 5 ay önce tazelemiştim.

Soğutucum : Thermaltake Nic C4

Not : Odamda muhabbet kuşu olduğundan dolayı oda ısısı baya sıcak çok etkilermi?

4790k nın yüksek frekanslarda çalışmasından dolayı ıs problemi var daha doğrusu yüksek voltajda çalışıyor. Bunu yazının devamında açıklayacağım msı gaming 3 anakart ve colermaster hyper 412s kullanıyorum gtav ve call 0f duty gibi oyunlarda işlemciyi gerçekten sömüren oyunlardan bazıları geçenlerde işlemci sıcaklıklarını oyun oynarken ve render yaparken ısıları kontrol ettim(ısı kontrolünü CPUID HWMonitor ile yapıyorum öneririm )ve sonuç 73-76 derecelere ulaştığını farkettim daha sonra AIDA64 ile cpuyu test ettim orda gördüğüm ısı 83-85 derecelerde . bunun üzerine internette yaptığım araştırmanın sonucunda bu ısı artışının voltajdan kaynaklı olduğununa dair bazı yazılar okudum ve işlemci voltaj değerlerine göz attıktan sonra 1.290 olduğunu gördüm (işlemci standart voltaj değeri 1.8181v )bu arada işlemci 4.4ghz de çalışıyor. daha önceden msı gaming app dan overclock işlemi yapmıştım oc moda tıklamıştım yani bu voltaj artışının ordan kaynakladığını düşünüyorum internetten baktığım birkaç yazıda 1.528 v kadar çekilebileceği benzer bir yazı gördüm ve hemen msı command centerı açarak işlemci voltaj değerini 1.528v çektim ve oyun oynarken ve render yaparken işlemci sıcaklığını kontrol ettim ve 63 dereceyi geçmediğini gördüm şuan işlemci stabil çalışıyor.Bendeki ısı sorununu bu şekilde çözdüm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı