i7-4790K Sistem Açıldıktan 2-3 Saniye Sonra Kapanıyor

Sorun HDD değil, hiç HDD olmasa bile BIOS'a girebilmeliyim, şu an ekrana hiç görüntü gelmiyor (anakart logosu dahil). Sistem çalışıyor görünüyor ama ne görüntü var ne de kalavyeye bir tepki.

Sorun HDD değil, hiç HDD olmasa bile BIOS'a girebilmeliyim, şu an ekrana hiç görüntü gelmiyor (anakart logosu dahil). Sistem çalışıyor görünüyor ama ne görüntü var ne de kalavyeye bir tepki.

Acaba monitör e mi görüntü gelmiyor.Hani sistem çalışıyor ama monitör çalışmıyor gibi düşün. VGA girişini diğer anakart girişine takmaya deneyebilirsiniz. Z. Onun harici yanınızda olmadan uzaktan da pek bir şey demek mümkün olmuyor.

Anakartın dahili vga çıkışını, ve farklı bir monitörle bile denedim, sorun o değil. Klavye ve mouse da çalışmıyor (ışıkları bile yanmıyor). Sistem açılmış gibi görünse de aslında hiç bir birim çalışmıyor.
1 günlük bir uğraştan sonra sorunu çözdüm, çok basit bir sorunmuş ama en son akla gelen yerden çıktı. Cooler Master Hyper 212 Evo soğutucunun anakart arkasına takılan arka plakası var ve bu plakanın anakarta temas eden iç yüzeyi, kısadevre yapmaması için anti-iletken bir yüzeyle kaplı. Ben fanı tekrar takarken vidaları sıkma esnasında arka plakanın üstündeki civatalar da dönmüş ve anti-iletken yüzeyi dışarı atıp kısadevre yapmaya başlamış. Tabii arka plaka ile ilgili hiçbir işlem yapmadığım için oraya bakmak aklıma bile gelmemişti ama benzer bir durum yaşayan olursa aklında olsun. İlginç olarak aslında fanın vidalarını gevşetince sorunun çözülmesi lazım ama bende arka plakayı çıkartıp yüzeyi düzeltmeden çözülmedi.

Bu arada yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara da teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı