i7 4790K Sistem Oyun Performansı

Haklsıın ama 4K monitör yerine attığım linkteki monitör de yeterli olmazmı ? Full HD performansı alırım yinede galiba
Full HD de daha çok performans alırsınız. Ama o ekran kartına 4K monitör yakışır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Render ile uğraşmıyorsan ramleri 8 GB indirip SSD de sonraya bırakabilirsin. Güç kaynağını 750-850 W tercih edebilirsin.

Render ile uğraşmıyorsan ramleri 8 GB indirip SSD de sonraya bırakabilirsin. Güç kaynağını 750-850 W tercih edebilirsin.
Zaten normal bir 4K monitör 1500 TL den başlıyor yine yeterli parayı toplamam zor dediğim gibi verdiğim linkteki monitörde Full HD performansı alabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
750-850W mi ? Bu adam ülkeyi mi besleyecek? GTX980 için 400W yazıyor nvidianin sitesinde. Sen 550W 80+ PSU al ramlarin falan kalsın. Hiçbir yerden kısmana gerek yok. Full HD monitörle de performansın dibine vurursun.

Oynarsın alternatif olarak ben sana tavsiye verim.
Aoc Q2770pqu 27 5ms 2560x1440 Led Monitör 43228605 - n11.com
Buda incelemesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

750-850W mi ? Bu adam ülkeyi mi besleyecek? GTX980 için 400W yazıyor nvidianin sitesinde. Sen 550W 80+ plus PSU al ramlarin falan kalsın. Hiçbir yerden kısmana gerek yok. Full HD monitörle de çok iyi performans alırsın o kartla.
İleride SLI için yazdım bu kadar sistem alınıp da 550 W koymak garip. Ferrari'ye tüp takmak gibi bir şey olur herhalde. :)

Oynarsın alternatif olarak ben sana tavsiye verim.
Aoc Q2770pqu 27 5ms 2560x1440 Led Monitör 43228605 - n11.com
Buda incelemesi.

İleride SLI için yazdım bu kadar sistem alınıp da 550 W koymak garip. Ferrari'ye tüp takmak gibi bir şey olur herhalde. :)
Şu an 1080P çözünürlükte GTX980 e SLI yaptıracak bir oyun yok. 980 çok güçlü bir kart. SLI yapılsa bile 1000W çok gereksiz. 750-800 SLI için yeterli.

4K'dan konuşanlar olmuş. Tek GTX 980 4K için yetersiz gelir. Madem 7000 TL var şöyle bir sistem daha performanslı olur. Ayrıca İnventus kalitesi ve güvenirliği de dahil;

Adsız.png

Sistem toplam 7279 TL'dir. GTX 980 alıyorsanız 144Hz monitör yakışır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı