i7 4790K ve RTX 2060 Oyun Performansı

İşletim sistemi
Windows 11

salih93

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, sistemime ait iki oyuna dair verileri paylaşmak istedim.

İlk oyun Assassin's Creed Odyssey ait. 1080p tüm ayarlar en sonda:

1.png

2.png

3.png

İkinci oyun Assassin's Creed Valhalla ait. 1080p tüm ayarlar yine sonda sadece motion blur kapalı:

5.png

6.png

4.png

İki oyun da ortalama 60 FPS'te akıcı olarak oynanıyor. Bazı ayarları kısarsam 100 FPS'lerde rahatlıkla oynanıyor. Benim gibi işlemcisi 4790K olanlar için RTX 2060 yükseltmesi yapabilirler. İyi bir OC ile darboğaz yaşamadan birçok oyunu hala oynayabilirler. Bu arada işletim sistemi Windows 11. Oyun ekranlarında 10 olarak gözüküyor.

Eki Görüntüle 1541629

Eki Görüntüle 1541630

Eki Görüntüle 1541631

İkinci oyun Assassin's Creed Valhalla ait. 1080p tüm ayarlar yine sonda sadece motion blur kapalı:

Eki Görüntüle 1541632

Eki Görüntüle 1541633

Eki Görüntüle 1541634

İki oyun da ortalama 60 FPS'te akıcı olarak oynanıyor. Bazı ayarları kısarsam 100 FPS'lerde rahatlıkla oynanıyor. Benim gibi işlemcisi 4790K olanlar için RTX 2060 yükseltmesi yapabilirler. İyi bir OC ile darboğaz yaşamadan birçok oyunu hala oynayabilirler. Bu arada işletim sistemi Windows 11. Oyun ekranlarında 10 olarak gözüküyor.

Sağlam bir işlemcidir kendisi. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum. Giriş seviyesi olarak harika.

Eki Görüntüle 1541629

Eki Görüntüle 1541630

Eki Görüntüle 1541631

İkinci oyun Assassin's Creed Valhalla ait. 1080p tüm ayarlar yine sonda sadece Motion blur kapalı:

Eki Görüntüle 1541632

Eki Görüntüle 1541633

Eki Görüntüle 1541634

İki oyun da ortalama 60 FPS'te akıcı olarak oynanıyor. Bazı ayarları kısarsam 100 FPS'lerde rahatlıkla oynanıyor. Benim gibi işlemcisi 4790k olanlar için RTX 2060 yükseltmesi yapabilirler. İyi bir OC ile darboğaz yaşamadan birçok oyunu hala oynayabilirler. Bu arada işletim sistemi Windows 11. oyun ekranlarında 10 olarak gözüküyor.

Hocam gerçekten çok teşekkür ederim. Çok faydalı olmuş. Kara kara düşünüyordum acaba bilgisayarı değiştirmek gerekir mi diye... Sadece ekran kartı değiştirsem yetermiş. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Hocam gerçekten çok teşekkür ederim. Çok faydalı olmuş. Kara kara düşünüyordum acaba bilgisayarı değiştirmek gerekir mi diye... Sadece ekran kartı değiştirsem yetermiş. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Hocam 1080P monitör ve iyi bir ekran kartı ile uzun bir süre daha idare eder sizi. RAM'iniz zaten fazlasıyla yeterli. Artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığında değiştirmeniz yeterli onun dışında gereksiz olur zaten.

Rica ederim. İşlemciyi 4.7 de kullanıyorum. Sıvı soğutma ile daha da artırılabilir. Tüm ayarlar ultra da hala taş gibi oynuyorum.

Rica ederim. İşlemciyi 4.7 de kullanıyorum. Sıvı soğutma ile daha da artırılabilir. Tüm ayarlar Ultra da hala taş gibi oynuyorum.

4.7 de çok ısınmıyor mu hocam. Ben 4.5 de kullanıyorum. Sıvı soğutmam var ama biraz dandik açıkçası ve delid yaptım işlemcime. Yine de 4.7 çok ısınır gibi geliyor.

Hocam sizce ikinci el olarak 1000 TL'ye değer mi? LGA1155 herhangi anakart ile kullanılır mı diyorsunuz?

4790k soketi LGA1150 hocam. 1155 ile uyumlu olmayacaktır büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı