i7 4790K sisteme görüntü gelmiyor

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Elimde bir sistem var.
  • i7-4790K işlemci.
  • MSI Z97-G43 anakart.
  • 8+4 GB Crucial RAM.
  • 650W PSU.
  • GTX 760 ekran kartı (bozuk)
Bu sistem ekran kartı bozuk olduğu için bir akrabamın eline düşmüş. Önceden sorunsuz çalışıyordu fakat geçen hafta eski bir ekran kartı takmış akrabam. O günden beri sistemi açtığımız zaman her türlü ışığı yanıyor ve fanı dönüyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, aynı zamanda klavye ve farenin ışıkları da yanmıyor. Güç kaynağında bir sorun vardır diye farklı bir güç kaynağı denedim fakat sorun aynen devam ediyor. RAM'leri de tek tek denedim ve silgiyle sildim fakat sorun hala aynı. Yardımcı olur musunuz?

Tam anlayamadım ancak sistem çalışıyordu ve sizde bozuk bir ekran kartı taktınız ve bozuk ekran kartı takılı iken mi sistem açılmıyor yoksa sistemi ekran kartsız olarak çalıştırmak istediğinizde de mi artık sistem açılmıyor? CMOS reset yapıp tekrar deneyin.

Tam anlayamadım ancak sistem çalışıyordu ve sizde bozuk bir ekran kartı taktınız ve bozuk ekran kartı takılı iken mi sistem açılmıyor yoksa sistemi ekran kartsız olarak çalıştırmak istediğinizde de mi artık sistem açılmıyor? CMOS reset yapıp tekrar deneyin.
Şöyle zaten kendi ekran kartı bozuk çalışmıyor apu olarak çalışıyordu sistem. Çok eski bir ekran kartı denenmiş artık hiç açılmıyor sistem.
Sorun anakartta olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı