i7 4790K Sisteme Render İçin Yükseltme Önerisi

Pacific Coast

Hectopat
Bilgisayarımı yükseltiyorum ancak anakart konusunda karar veremedim. Oyuncu değilim 2D-3D render vs işler için kullanıyorum bilgisayarı.

Mevcut Sistem:
-İ7 4790K işlemci
-Nvidia GTX 960 - 4 GB
-Anakar: Gigabyte H97-HD3 1600 MHz
-2x Corsair 4 GB 1600 MHz (8GB)
-Kasa: Xigmatech Pantheon Black Edition

Kurulacak Sistem:
-İşlemci aynı (Render Benchmark'ları 7700K'dan daha iyi)
-MSI GTX 1070Ti Gaming 8 GB
-RAM 3000+ MHz 16 GB x2 ( 32GB)
- Sıvı soğutma eklenecek, SSD vs.

1-) Bana bu iki donanım için anakart önerir misiniz?
2-) Aynı marka ve model anakartların farkı nedir? (Örneğin: MSI B350 Tomahawk ve MSI B350 Gaming Plus)
3-) MSI GTX 1070Ti çok ucuz. Sizce alınır mı? Yoksa 1070TI yerine aynı paraya 1080 al mı dersiniz?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben daha farklı bir şey önermek istiyorum. Eğer gpu renderi alacaksanız ve size İ7 4790 da size yetmişse bu bütçeyi ekran kartında kullanmanız en azından benim açımdan daha mantıklı duruyor. Bu bütçe ile Titan kartlara bakadabilirsiniz.

Güç kaynağınızın marka, modeli nedir? Bu arada, Quadro da alınabilir. Yeni hatırladım varlığını...
Xigmatek Pantheon Black 600 W kasada dahili power.

Ben daha farklı bir şey önermek istiyorum. Eğer gpu renderi alacaksanız ve size İ7 4790 da size yetmişse bu bütçeyi ekran kartında kullanmanız en azından benim açımdan daha mantıklı duruyor. Bu bütçe ile Titan kartlara bakadabilirsiniz.
Bazen CPU bazen GPU. 4790K tek başına güzel 3D render alabiliyor ama 2D çalışırken (After Effects) Bana kesinlikle yüksek mhz olan bir anakart gerekiyor. Anakart değişince işlemci de değişiyor. Az önce ben de 4790K kalsın diğerleri değişsin diyordum ama öyle olmuyormuş. Arkadaşlar aydınlattı :)
Acele etmeyiniz. Birazdan ben de bir kaç liste eklerim.
Harika olur. Tavsiyeleri tek tek ss alıp koyuyorum kenara. dron'a da param kalsın biraz :)

Ati işlemciye nvidia takamayacağıma göre abi... Teşekkür ederim vaktin için ^^
AMD işlemci için AMD, Intel işlemci için NVIDIA kullanacaksınız diye bir kaide yok. İster Intel işlemci de AMD ekran kartı kullanabilirsiniz, ister AMD'de NVIDIA.

Eğer ola ki bana güvenmezseniz Recep Baltaş'ın bu cevabına bakabilirsiniz:
Hangi sitelere baktınız ? Bilgisayarın B'sini bilmeyen insaların takıldığı sitelerde soru sorarsanız tabii ki alacağınız cevaplar da yanlış olacaktır.

Eki Görüntüle 58700

AMD sisteme rahatlıkla NVIDIA ekran kartı ya da Intel sisteme AMD ekran kartı takabilirsiniz.

AMD işlemci için AMD, Intel işlemci için NVIDIA kullanacaksınız diye bir kaide yok. İster Intel işlemci de AMD ekran kartı kullanabilirsiniz, ister AMD'de NVIDIA.

Eğer ola ki bana güvenmezseniz Recep Baltaş'ın bu cevabına bakabilirsiniz:

AMD + ATI çalışan arkadaşlarımdan gördüğümü söylüyorum. Bunlara genel geçer şeyler olarak bakıyorum ben hocam. Ati ve AMD düşük fiyata yüksek performans sunan şeylerdir. 3D ve 2D ile çalıştınız mı bilmiyorum ama çalışma alanı olarak bu işin babası nvidia'dır. Dünyada genel geçer şeyler bunlar. 700 liralık ati ile 3000 liralık nvidia oyun performansını yakalayabilirsin bunu tartışmıyoruz. Ben kendi işimle alakalı kendi tecrübelerimden gidiyorum.

700 liralık ati ile 3000 liralık nvidia oyun performansını yakalayabilirsin bunu tartışmıyoruz.
Evet, zaten bunu tartışmıyoruz. Benim demek istediğim istediğiniz marka işlemci ile istediğiniz marka ekran kartını kullanabilirsiniz.

Siz daha hala eski devirden bahsediyorsunuz. Hala ATI diyorsunuz. Artık ATI markası kalmadı bile.

Bilmiyorum AMD'nin çıkardığı yeni Ryzen işlemcilerinden ne kadar haberiniz var. Render performansı ile ortalığı kavurup geçtiler resmen.

Ryzen işlemcileri araştırmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Evet, zaten bunu tartışmıyoruz. Benim demek istediğim istediğiniz marka işlemci ile istediğiniz marka ekran kartını kullanabilirsiniz.

Siz daha hala eski devirden bahsediyorsunuz. Hala ATI diyorsunuz. Artık ATI markası kalmadı bile.

Bilmiyorum AMD'nin çıkardığı yeni Ryzen işlemcilerinden ne kadar haberiniz var. Render performansı ile ortalığı kavurup geçtiler resmen.

Fan olmakla alakalı biraz da bu. Ryzen'i araştıracağım tabi :)
Ayrı sitelerden alma imkanınız var mı peki?

Fatura kesip garanti vereceklerse alırım tabi ki.

Az önce AE PR ve C4D render karşılaştırmalarına baktım ryzen 1700, 7700k'ya kafa attı :) %30 daha hızlı. Sana hak veriyorum şu an.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı