i7 4790K Sistemin Yavaşlama Sorunu

Reti

Decapat
i7 4790K 4.00GHz CPU
RX 480 8GB GPU
8GB RAM

Sorunumla ilgili olabilecek birkaç konuyu araştırdım ama kendi sorunumu tam analiz edebilmiş değilim. Bu yüzden bir çözüm uygulayamadım. Sorunumun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim.

İlk sorunum bilgisayarımda son 1-2 haftadır hissettiğim anormal (yani ben anormal görüyorum belki değildir lütfen bunun hakkında bilgilendirin) bir yavaşlama. İki işlemi yaparken, yani tarayıcı açık ve oyuna girdim veya müzik programı açık ve oyun oynuyorum gibi durumlarda oyun FPS değerleri düşüyor. 70-140 arası gidip geliyor (144 FPS sabitliyorum).

Bu düşüşü en somut CSGO'da gözlemliyorum. Bu durum sahip olduğum sistem için normal mi?

Diğer sıkıntım da programların yavaş açılması. Steam yavaş açılıyor, tarayıcı yavaş açılıyor, Spotify yavaş açılıyor (başka bir işlem yokken bile 1-2 dakika sürebiliyor kullanılabilir hale gelmesi), AMD arayüz programı sürekli donuyor (her tıklamada!). Bu programlarda bu donma normal mi?

Sorularım bunlar, bu durumlar düşündüğüm üzere normal değilse nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim!

Son düzenleyen: Moderatör:
Isılar anormal derecelerde olduğu zaman yenileyin.
Bütçe ve Kasa marka ve Modelini belirtin.
Dipnot: Ekran kartı işlemci macununu da aradan çıkar. Onuda yenilemen iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı