i7 4790K Sistemin Yavaşlama Sorunu

Reti

Decapat
i7 4790K 4.00GHz CPU
RX 480 8GB GPU
8GB RAM

Sorunumla ilgili olabilecek birkaç konuyu araştırdım ama kendi sorunumu tam analiz edebilmiş değilim. Bu yüzden bir çözüm uygulayamadım. Sorunumun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim.

İlk sorunum bilgisayarımda son 1-2 haftadır hissettiğim anormal (yani ben anormal görüyorum belki değildir lütfen bunun hakkında bilgilendirin) bir yavaşlama. İki işlemi yaparken, yani tarayıcı açık ve oyuna girdim veya müzik programı açık ve oyun oynuyorum gibi durumlarda oyun FPS değerleri düşüyor. 70-140 arası gidip geliyor (144 FPS sabitliyorum).

Bu düşüşü en somut CSGO'da gözlemliyorum. Bu durum sahip olduğum sistem için normal mi?

Diğer sıkıntım da programların yavaş açılması. Steam yavaş açılıyor, tarayıcı yavaş açılıyor, Spotify yavaş açılıyor (başka bir işlem yokken bile 1-2 dakika sürebiliyor kullanılabilir hale gelmesi), AMD arayüz programı sürekli donuyor (her tıklamada!). Bu programlarda bu donma normal mi?

Sorularım bunlar, bu durumlar düşündüğüm üzere normal değilse nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim!

Son düzenleyen: Moderatör:
Odaklanma yardımcısı kapalı mı dostum i7 6700k kullanıyorum CSGO'da alt tab yapıp geri gelmem 30 saniye falan sürüyordu bunu kapattığımda düzeldi. CSGO için deneyebilirsin diğerleri hakkında bir fikrim yok.

MSI Afterburner yazılımı ile CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerini paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Bağlantıdaki yönergeleri uygulayın.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat

Virüs taraması gerçekleştirin.
[Rehber] Kaspersky Rescue 2018
Güvenlik

@Reti
Başlat>Ayarlar>Sistem>Odaklanma yardımı arayüzünden kontrol edebilirsin. Ayriyeten bildirimleri de kapatmayı unutmayın.

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
MSI Afterburner yazılımı ile CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerini paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Bağlantıdaki yönergeleri uygulayın.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat

Virüs taraması gerçekleştirin.
[Rehber] Kaspersky Rescue 2018
Güvenlik

@Reti
Başlat>Ayarlar>Sistem>Odaklanma yardımı arayüzünden kontrol edebilirsin. Ayriyeten bildirimleri de kapatmayı unutmayın.

Eki Görüntüle 319480

Virüs taraması hariç dediklerinizi yaptım, sorunum çözülmedi. Virüs programını indirmem biraz uzun sürdü, yarın kapsamlı tarama yapacağım.

Sıcaklık ve kullanım değerlerinin ekran alıntıları:

Dosya Ekleri

• 5.JPG
    5.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 42
  • 4.JPG
    4.JPG
    124,2 KB · Görüntüleme: 38
  • 3.JPG
    3.JPG
    127,8 KB · Görüntüleme: 36
  • 2.JPG
    2.JPG
    132,5 KB · Görüntüleme: 51
  • 1.JPG
    1.JPG
    116,8 KB · Görüntüleme: 44
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı