i7 4790K Tabanlı Sistem Toplama

Ekran kartı olarak asus gtx970 strix modelini öneririm, bütceyi zorlamaya gerek yok bunu alınca 1'sene kullancanda evga, alınca 50' sene mi kullanacaksın sanki ? Yani demem o ki msi ve asus arasında istediğinizi alabilirsiniz, fazladan para bayılmaya gerek yok, fazladan para bayıldın diyelim sana extra getiriside yok aynı segment kart sonucta.
Güç kaynağı 600w 80 plus silver-gold'tercih edin.
Anakart olarak asus z97 pro gamer anakartı alın.
İşlemci olarak intel i5 4690k satın alabilirsiniz.
Ram olarak 1600'mhz 8gb bellek alın.
Ekran kartı dediğim gibi yapın!
Ssd 120-250'tercih edebilirsiniz.
Kasa olarak cooler master'den şaşmayın!

Ekran kartı olarak asus gtx970 strix modelini öneririm, bütceyi zorlamaya gerek yok bunu alınca 1'sene kullancanda evga, alınca 50' sene mi kullanacaksın sanki ? Yani demem o ki msi ve asus arasında istediğinizi alabilirsiniz, fazladan para bayılmaya gerek yok, fazladan para bayıldın diyelim sana extra getiriside yok aynı segment kart sonucta.
Güç kaynağı 600w 80 plus silver-gold'tercih edin.
Anakart olarak asus z97 pro gamer anakartı alın.
İşlemci olarak intel i5 4690k satın alabilirsiniz.
Ram olarak 1600'mhz 8gb bellek alın.
Ekran kartı dediğim gibi yapın!
Ssd 120-250'tercih edebilirsiniz.
Kasa olarak cooler master'den şaşmayın!

Yorumunuz için teşekkür ederim. Dediğiniz anakart ile benim yazdığım arasında çok bir fark yok 50-60 TL kadar. düşünülebilir.

Ram konusunda neden 1600 MHz almalıyım ? 2400 MHz alırsam overclock yapmak gerekir mi ?

@Cinafer

Yok o şekilde düşünmedim ama ilerde ekstra bellek almaktansa şimdi alıp uzun bir süre almamayı düşünmüştüm. Eğer çok gereksiz duruyorsa direk olarak 8GB 2400 MHz RAM alırım. böylece 250-300 TL kadar cebime kalır hem. Anakart-İşlemci ve Ekran kartı uyumu için yorumunuzu alabilir miyim ?

Kasa ile beraber verilen gold sertifikalı olanlara odaklanmam lazım o zaman. neden MSI ?

Çünkü MSI in soğutması diğer markalara göre çok daha iyi.

Ayrıca kasayı ayrı alıp güç kaynağını ayrı alabilirsin.

Arkadaşlar bu sistem için PSU ve kasa için kendimce bir kaç şeye bakıp beğendim. Sizinde önerilerinizi almak istedim.

Kasa:
ZALMAN Z11 PLUS MidT ATX SİYAH Kasa

PSU :
COOLER MASTER RS-600 G 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

Sizler ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı