i7 4790K Tabanlı Sistem Toplama

HOF en hızlı çalışan GTX 970 Asus'un avantajı belirli bir sıcaklığa kadar fanları çalışmıyor. HOF üst düzey OC potansiyeli var ve içindeki GPU'lar özel seçiliyor. PCB'deki faz sayısı fazla ve bileşenler kaliteli olduğundan çok daha iyi seçim olucaktır bence HOF al.

Yaklaşık 4 bin lira.
Eğer i7 4790K olması şart değilse bunu alabilirsin;

Adsız.png

Eğer şartsa;

Adsız.png

Bu da son alternatif;

Adsız.png

Eğer i7 4790K olması şart değilse bunu alabilirsin;

Eki Görüntüle 68841

Eğer şartsa;

Eki Görüntüle 68847

Bu da son alternatif;

Eki Görüntüle 68870

Öncelikle bana vakit ayırıp bu kadar detaylı bir cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İ7 işlemci şart değil. ASUS GTX 970 keza aynı şekilde. Burdaki parçalar değişebilir ama benim en anlayamadığım mevzu anakart seçimi. Normalde 2400 MHz bellek kullanmayı düşünüyordum. Lakin overclock yapmam gerekiyormuş. Bu durumda 1600 MHz belleklere yöneldim. 8 gb tek modül veya 4x2 şeklinde bellekleri alacağım. Bu konuda da kendimce kararı verdim sayılır. Şimdi anlamadığım mevzu şu: anakart olarak ASUS markasını düşündüm. Gamer serilerini inceledim. 1600 MHz bellek kullanacaksam anakart için 3200 MHz destekli bir kart almam mantıksız kaçıyor değil mi? Ayrıca bu gamer serisinden H81i kendi sitesinden incelediğimde 4 bellek takıldığı zaman ikinci grubun 1033 MHz ile çalışacağına dair bit ibare var. Bu neden böyle ve bütün ASUS gamer serilerinde aynı durum söz konusu mu?

Son bir şey, gamer serisinden bir anakart ile normal serisinin anakartı arasında ne gibi farklılıklar var? GTX 970, İ5, İ7 teknolojisine sahip bir sistem kurmayı düşünürken hangi serinin anakartı benim için daha sağlıklı olur?

Bende aynı fiyatta bir sistem toplamaya karar verdim 4000 liraya. 1 aylık bir araştırma yaptım. Anakart konusunda en sona geldiğimde bende kararsız kaldım fakat asusun gamer anakartları rog altında toplanmıştı ve fiyatları normal ankartlara göre yüksek buyüzden bir alt segment gaöer anakart üretmeye çalışmışlar , sanırım sen dayanıklılağada dilkat ediyosun ve oyun için performans açısından recep baltaş msi z97 gaming 5 ve z97 gaming 7 incelemesinde gaming 7 almanıza gerek yok (rog ayarında bir anakart) gaming 5 alın ve keyfinize bakın demişti buyüzden msi gaming 5 öneriyorum. Ekran kartına gelirsek en iyi performans sağlayan gtx 970 modeli gigabyte g1 fakat aradaki farklar okadar azki önemsemek komik olur parça kalitesinde msi gtx970 gayet iyidir boyutundan dolayı alıcağın kasada sıkıntı çıkartmaz asus gtx970 gibi bununda fanları bağımsız çalışıyo ve dev gibi fanları var. 2400 lük ramler o.c yapıcaklar için tercih ediliyor ve fiyatıda baya yüksek 1600 lük al derim. İşlemcin pahalı olduğundan k serisi al ki ileride son değiltireceğin parçalardan biri olacağından o.c yapabilesin.

Önerdiğim sistem (benim alacağım):
Msi z97 gaming 5
Msi gtx 970
İntel i7 4790k
(2x4gb) 1600 mhz ram
Kingston Hyperx 120 gb ssd
Kasa seçimi ve hdd seçimi sana kalmış.
Yanlışım varsa affola.

Bende aynı fiyatta bir sistem toplamaya karar verdim 4000 liraya. 1 aylık bir araştırma yaptım. Anakart konusunda en sona geldiğimde bende kararsız kaldım fakat asusun gamer anakartları rog altında toplanmıştı ve fiyatları normal ankartlara göre yüksek buyüzden bir alt segment gaöer anakart üretmeye çalışmışlar , sanırım sen dayanıklılağada dilkat ediyosun ve oyun için performans açısından recep baltaş msi z97 gaming 5 ve z97 gaming 7 incelemesinde gaming 7 almanıza gerek yok (rog ayarında bir anakart) gaming 5 alın ve keyfinize bakın demişti buyüzden msi gaming 5 öneriyorum. Ekran kartına gelirsek en iyi performans sağlayan gtx 970 modeli gigabyte g1 fakat aradaki farklar okadar azki önemsemek komik olur parça kalitesinde msi gtx970 gayet iyidir boyutundan dolayı alıcağın kasada sıkıntı çıkartmaz asus gtx970 gibi bununda fanları bağımsız çalışıyo ve dev gibi fanları var. 2400 lük ramler o.c yapıcaklar için tercih ediliyor ve fiyatıda baya yüksek 1600 lük al derim. İşlemcin pahalı olduğundan k serisi al ki ileride son değiltireceğin parçalardan biri olacağından o.c yapabilesin.

Önerdiğim sistem (benim alacağım):
Msi z97 gaming 5
Msi gtx 970
İntel i7 4790k
(2x4gb) 1600 mhz ram
Kingston Hyperx 120 gb ssd
Kasa seçimi ve hdd seçimi sana kalmış.
Yanlışım varsa affola.
Ben ilk başta gaming 5 düşündüm fakat araştırmalarında internette olumsuz yorumlara denk gelmiştim. Birde incelemede gaming 3 için olan özellikler gaming 5 için yoktu. Bu tarz küçük şeyler beni bu anakartı almanın dışında itmişti. Mesela bu gaming 5 serisi 3000 MHz kadar destekliyor. 1600 MHz bellek kullanacaksam bu anakartı almak mantıksız gelmiyor mu? Aşağı yukarı aynı bileşenlere sahip MHz değeri daha düşük bir anakart alıp tasarruf etmemiz daha mantıklı değil mi?

Ben işin içinden çıkamadım.

Ben ilk başta gaming 5 düşündüm fakat araştırmalarında internette olumsuz yorumlara denk gelmiştim. Birde incelemede gaming 3 için olan özellikler gaming 5 için yoktu. Bu tarz küçük şeyler beni bu anakartı almanın dışında itmişti. Mesela bu gaming 5 serisi 3000 MHz kadar destekliyor. 1600 MHz bellek kullanacaksam bu anakartı almak mantıksız gelmiyor mu? Aşağı yukarı aynı bileşenlere sahip MHz değeri daha düşük bir anakart alıp tasarruf etmemiz daha mantıklı değil mi?

Ben işin içinden çıkamadım.
O dediğin gaming 3 te olup gaming 5 olmayan özellikler eski monitör olanlar için gereksiz özellikler tehchnopat z97 gamin 5 ve gaming 7 incelemesini izle istersen orda bahsediyor. Anakart için ise anakart alırken sadece mhz değeri uyumuna bakmak olmaz. Ve 1600 ü çok düşük buluyorsan 2400 e göre 1866 lık alabilirsin ben sana fiyat konusunda yardımcı olmak istedim o.c yapmayacaksan gereksiz diyebilirim.

O dediğin gaming 3 te olup gaming 5 olmayan özellikler eski monitör olanlar için gereksiz özellikler tehchnopat z97 gamin 5 ve gaming 7 incelemesini izle istersen orda bahsediyor. Anakart için ise anakart alırken sadece mhz değeri uyumuna bakmak olmaz. Ve 1600 ü çok düşük buluyorsan 2400 e göre 1866 lık alabilirsin ben sana fiyat konusunda yardımcı olmak istedim o.c yapmayacaksan gereksiz diyebilirim.
Overclock yapmayı düşünmüyorum. Sıkıntı çıkarsında istemiyorum. Bakalım biraz daha araştırmam lazım bu anakart seçimi için. 300 liralık bir anakart almak gibi bir düşünce belirdi kafamda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı