i7 4790K Tray işlemci alınır mı?

Wexzia

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben işlemci değiştirmeyi düşünüyorum. Elimde i5 4460 ve 6GB GTX 1060 var. Açıkçası işlemci bazı oyunlarda sıkıntı çıkarabiliyor. Ben de internette sıfır 4790K buldum fakat işlemci tray. 1200 TL'ye satıyor. Yanında fan da verecek. Fazla bütçem olmadığı için yalnızca işlemci alabileceğim. Ama şu tray mevzusu biraz kafamı kurcalıyor. Fikirlerinizi almak istiyorum.

Merhaba imzamdaki ryzen tray model kutu dışında bir farkı yok. Kutu olsada ne kadar saklayabilirsin ki :D

Çalışıyorsa al geç Tray ya da Troy ne fark eder. Zaten 2. el alıyorsun peçeteye sarsın versin. Önemli olan çalışması. Pinleri nasıl bilmiyorum ama zarar görmemiş olması. İşlemci dediğin macunu sür bakımını soğutmasını yap kullan.

Hem sıfır diyor hem de Tray. Ben güvenemedim şahsen.
Merhaba imzamdaki ryzen tray model kutu dışında bir farkı yok. Kutu olsada ne kadar saklayabilirsin ki :D
İleride satmaya kalkarsan adam kutu nerede diye mutlaka sorar. SAtarken tray işlemci sıkıntı çıkarır. Ayrıca kutuyu açması ayrı bir zevkli :)

Cevap için teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi kutu ve garanti dışında bir fark yok ama insan para vereceğini bilince, içine şüphe doğuyor.
Garanti konusunda şüpheniz olmasın bilindik yerden alırsanız faturanız garanti belgesi yerine geçer.
Hem sıfır diyor hem de Tray. Ben güvenemedim şahsen.

İleride satmaya kalkarsan adam kutu nerede diye mutlaka sorar. SAtarken tray işlemci sıkıntı çıkarır. Ayrıca kutuyu açması ayrı bir zevkli :)
Tabi canım kutuyu açmak ayrı bir zevk ama kutu yerine donanım yükseltebilirsin. Yakın zamanda satmayı düşünmüyorsanız kutuya gerek yok. Şahsen ben kutusu varmı diye sormam olsada olur olmasada :D

Çalışıyorsa al geç Tray ya da Troy ne fark eder. Zaten 2. el alıyorsun peçeteye sarsın versin. Önemli olan çalışması. Pinleri nasıl bilmiyorum ama zarar görmemiş olması. İşlemci dediğin macunu sür bakımını soğutmasını yap kullan.
Eğer alacak olursam, adamın yanına giderek almayı düşünüyorum. Benden fazla uzakta değil. Sıfır alacağım ama olur da pinlerin zarar gördüğünü nasıl anlayabilirim? Bunun bir yolu yordamı var mı?

Eğer alacak olursam, adamın yanına giderek almayı düşünüyorum. Benden fazla uzakta değil. Sıfır alacağım ama olur da pinlerin zarar gördüğünü nasıl anlayabilirim? Bunun bir yolu yordamı var mı?
Merhaba intel işlemci almayı düşünüyorsun. İntel işlemcilerde pin bulunmuyor o konuda rahat olabilirsin yinede test yapmanda fayda var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı