İ7 4790K ve GTX 980 Tabanlı Sistemde Ekrana Görüntü Gelmiyor

plathon

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ,

Aşağıdaki bilgisayarı 2 ay önce topladım.
Çarşamba günü de aşağıdaki ekran kartını aldım ve sorunum başladı.

MSI GTX980 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Ekran kartını vatanda taktırdığımda ilk olarak VGA adaptörü kullanarak deneme yaptı ekran gelmedi. Dos ekranı gibi birşey çıkınca ; ekran kartına gücü power supplydan almadığım için güç yetmedi deyip sonra display porttan bağladı yine görüntü gelmedi en son Hdmi ile bağladı monitöre ve görüntü geldi.

Kasayı eve getirince power supplyın içinden çıkan kablo ile ekran kartına direk enerji verdim ( onun dediği öyleydi ) ekran kartının driverını güncelledim. Çarşamba akşamı ve perşembe sorun yaşamadım ama cuma ve bugün bilgisayarı 10 kez açsam 2 sinde direk açılıyor kalan 8'inde açılmıyor.

Ve şöyle bir şey var , basıp açıyorum bilgisayarı MSI ekranı çıkıyor sonra görüntü gidiyor . Ekran kararırken imleç bir kez yanıp sönüyor . 2, 3 kere reset yapıyorum ve sonunda bilgisayar onarma çıkıyor. bilgisayarı onar deyince bu sefer açılıyor.

Sorunu anlatabildim mi bilmiyorum ama böyle bir şey yaşıyorum. Sebebi ne olabilir ?

Ekran kartı yokken bilgisayar normal açılıyor böyle bir şey olmuyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın CD sinden MSI Live uptade 6 yı yükleyip ne var ne yok güncelledim bios 1.8 de yüklendi ama şuan ki bios sürümünü nasıl kontrol edebilirim ?

kurcaladıkça bozuyorum galiba :D

Kurtarma
Kişisel bilgisayarınızın onarılması gerekiyor
Gerekli aygıt bağlanmadı veya bu aygıta erişilemiyor.
Hata kodu: 0xc000000e
Yükleme medyanızda kurtarma araçlarınızı kullanmanız gerekecek. Yükleme medyanız yoksa (disk veya USB aygıtı gibi),sistem yöneticinize veya kişisel bilgisayarınızın üreticisine başvurun.
Yeniden denemek için Enter tuşuna basın
Başlangıç Ayarları için F8 Tşuna Basın

hatasını alıyorum
Windows 8.1 CD sini takıp kurtar diyorum fakat kurtaramadı deyip CD i çıkartıp açınca açılıyor. Kapatıp açınca bu hatayı yine alıyorum. Yaptığım tek şey driverleri güncellemekti ama ne olduysa bu hatayı alıyorum. düzelse de kapatıp açınca tekrar geliyor

Bilgisayarı vatan götürdüm. Güç kaynağında sorun var dendi. Güç kaynağını 1250W platinyum ile değiştirdik. Ertesi gün yine aynı sorunu yaşadım. Fakat şöyle bir durum var monitöre bağlantıyı Displayport değil de HDMI yaparsam bilgisiyar açılıyor. Ama displayporttan görüntü almak istediğimde 3 veya 4 kere açıp kapamadan gelmiyor.

Sorunum ne olabilir. ?

Ekran kartında mı sorun var ? bağlantısında mı monitörde mi ?

Belki de bambaşka bir şey ama fikirlerinizi paylaşır mısınız ona göre vatana geri götürmek istiyorum bilgisayarı

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı