Çözüldü İ7-4790'lı sisteme yükseltme önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DwiinKodaav

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 6.5 senelik masaüstü bilgisayarımı yükseltme kararı aldım. Bu kararı almamdaki ilk sebep anakart PCI slotunun artık ekran kartını taşıyamaması (kasayı yan kullanmak zorunda kaldım). Ekran kartı olarak MSI GTX 1660 Super düşünüyorum. Anakart Asus B250F düşünmüştüm fakat işlemci ile uyuşmamasından korkuyorum, işlemcim İ7-4790. İşlemcinin değişmesini istemiyorum, zaten yakın zamanda da bir CPU soğutucu almıştım. Anakart değişince mecbur RAM'lerin de DDR4 olma vakti geliyor HyperX Fury 2x8'i buldum. Daha uyguna aynı performans başka bir RAM var ise onu da tercih ederim ama önceliğim anakart ile işlemci uyuşması. Uyuşmuyor ise hangi anakartı önerirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız anakart, işlemciniz ile uymuyor.
I7 4790, DDR3 sistem, yani DDR4 RAM takamazsınız. Z97 çipsetini kullanan Gaming anakart alabilirsiniz. İşlemci güçlü ancak eski teknolojileri destekliyor.

Seçtiğiniz B250F anakart i7 4790 ile uyumsuz. 4790K olsa idi Z serisi bir anakart ile overclock yaparak daha iyi ekran kartı tercihleri yapılabilirdi. Ancak 4790 olduğu için bence H81 uygun olur diye düşünüyorum. RAM olarak'da 16 GB'a yükseltilmeli eğer 16'dan az ise. SSD yoksa SSD takviyesi yapılmalı.

Attığınız anakart, işlemciniz ile uymuyor.
I7 4790, DDR3 sistem, yani DDR4 RAM takamazsınız. Z97 çipsetini kullanan Gaming anakart alabilirsiniz. İşlemci güçlü ancak eski teknolojileri destekliyor.
DDR4 için işlemci yükseltmesi de şart oldu o zaman. Bu sisteme uygun bir işlemci önerebilir misiniz ?
Seçtiğiniz B250F anakart i7 4790 ile uyumsuz. 4790K olsa idi Z serisi bir anakart ile overclock yaparak daha iyi ekran kartı tercihleri yapılabilirdi. Ancak 4790 olduğu için bence H81 uygun olur diye düşünüyorum. RAM olarak'da 16 GB'a yükseltilmeli eğer 16'dan az ise. SSD yoksa SSD takviyesi yapılmalı.
RAM şuan 8GB aynı RAM den birtane daha alabilir miyim yoksa 2x8 olarak DDR3 mü bulmalıyım?

DDR4 için işlemci yükseltmesi de şart oldu o zaman. Bu sisteme uygun bir işlemci önerebilir misiniz ?

RAM şuan 8GB aynı RAM den birtane daha alabilir miyim yoksa 2x8 olarak DDR3 mü bulmalıyım?
Anakartınız nedir? Eğer anakart 16 GB desteklemiyor ise almanız mantıksız olacaktır. B250 artık eskidi, AM4 soketine geçmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı