i7 4960X, Rampage IV Black Edition Sistem Toplama

LEt'sGo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben oyun için sistem toplayacağım. Fakat bilgisayar hiç anlamam. Oyun için ne gerekir anlamam. Anlayan bir arkadaşım var ve bana şöyle bir sistem tavsiye etti.
Oyunları en yüksek görüntü kalitesinde oynamak istiyorum. Arkadaşım oyunlarda önemli olan işlemci ve ram dedi ve bana bu sistemi önerdi. Ben bilgisayardan bir şey anlamadığım için ona danıştım. Hangi parça iyi hangi parça kötü anlamam. Sizce bu sistem oyunları en yüksek görüntü kalitesinde oynatır mı?

bir ton böyle konu açıldı forum içerisinde gezersen görürsün. Her neyse oyun oynamak istiyorsan 4770k işlemci oyun için çok iyidir , ekran kartıda 5450 %100 darboğaz yapcaktır. Bütçenizi söyleyin size ideal bir pc toplayalım.

Arkadaşınız bildiğin aptalmış o ekran kartıyla keyifle oyun oynanmaz işlemci ve anakart dan kısın gidin sağlam bir ekran kartı alın mesela gtx 780 ti

Belli ki o arkadaşın da anlamıyor oyunları en yüksekte çalıştırmak istiyorsan o işlemciye ihtiyacın yok dostum ekran kartına ihtiyacın var GTX780 alabilirsin işlemci i7 4770K alabilirsin overclockla oyunlarına yetecek hatta artacaktır gerisinde bir sorun yok

Anakartı MSI Gaming 7 alabilirsin.
SSD'yi Samsung 840 evo alabilirsin.
Sıvı soğutmayı h110 alabilirsin. ( Fakat o zaman o fanların iki tanesini 14 cm alman lazım.)
3 tane fan ekledim, ikisini radyatöre ilave edip push/pull yapacaksın. Bir tanesini de kasanın altına takcaksın. Kasanın içindeki hard drive modüllerinden birini çıkarıcaksın hava sirkülasyonu için.
Zevkine göre klavye mouse ekleyeceksin. İstersen ses sitemi.
60Fps'nin altına düştüğünde bir tane daha 780ti alırsın.:puro: Ya da bütçe varsa R9 295x2 akar.:paragöz:

Monitör olarak ; Asus VG248QE 24” LED 1920x1080 1ms 3 Yıl Fiyatı

Toplam fiyat : 6.623 Lira.

5.524 lira.jpg

Azıcık ona bahşedilmiş aklı kullanmaya niyet etse 2600 liralık işlemcinin, 1250 liralık anakartın yanına 68 liralık klavyenin bile koyulmayacağını mantıken bir şeylerin yanlış gidebiliyor olacağını farkederdi ve değiştirirdi zaten. :vıy:

@tianleile

Azıcık ona bahşedilmiş aklı kullanmaya niyet etse 2600 liralık işlemcinin, 1250 liralık anakartın yanına 68 liralık klavyenin bile koyulmayacağını mantıken bir şeylerin yanlış gidebiliyor olacağını farkederdi ve değiştirirdi zaten. :vıy:

@tianleile
Konudan bağımsız ama sana nasıl ulaşabilirm Oğuz Han? İsmimi aratıp çalışmalarıma bakabilirsin.Render makinası yapacağım.Senin yorumlarını üzerine siteye üye oldum.Seninle mutlaka iletişime geçmem lazım.Özel mesajda atamadım.Bir şekilde bana ulaş Oğuz Han.Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı