i7 5550U sistemde düşük FPS sorunu

Avenra

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi ortalama özelliklere sahip bir laptopum var. Fakat oyunlarda en düşük özelliklerde bile 25-30 FPS alıyor, yetmezmiş gibi bir de üstüne FPS düşüşleri yaşıyorum. Bu sorunu çözmeme yardımcı olur musunuz?

Sistem Özelliklerim :
  • Intel i7 5500U 4 Core 2.7 GHz
  • Nvidia GeForce 930M 2 GB VRAM
  • 6 GB RAM
  • Orijinal Windows 10 Home 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz? Aşağıda yazdığım işlemleri yaparsanız sorununuz çözülebilir.
Buradan en güncel sürücüyü indir ve yükle. Yüklerken temiz kurulum kutucuğunu işaretle.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Daha sonra masaüstü sağ tıklayıp Nvidia denetim masasını aç. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi "Yüksek Performanslı Nvidia" olarak ayarla.

Hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz? Aşağıda yazdığım işlemleri yaparsanız sorununuz çözülebilir.
Buradan en güncel sürücüyü indir ve yükle. Yüklerken temiz kurulum kutucuğunu işaretle.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Daha sonra masaüstü sağ tıklayıp Nvidia denetim masasını aç. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi "Yüksek Perfomanslı Nvidia" olarak ayarla.

Merhaba, bu işlemleri zaten daha öncesinde yaptım. Oyunlardaki kaplamaların geç yüklenmesinden ve yükleninceye kadar oluşan donmalardan ve ani fps düşülerinden şikayetçiyim. Bilgisayarı ilk aldığımda daha yüksek fps alıyordum ve fps düşüşleri yaşamıyordum ve alalı da pek uzun bir süre olmadı.

Oynadığım Oyunların En Düşük Ayarlardaki Gösterdikleri FPS Performansları :
  • Fortine : 25-45
  • LoL : 50-80
  • PUBG : 25-35
  • GTA 5 : 15-20
  • BF3 : 35-45
  • BF 1 : 25-40
  • CS:GO : Eskiden 130-200, şimdi 40-50
Ekran kartınız ve Ram'iniz günümüz oyunları için yetersiz.

Bilgisayarı ilk aldığımda cs:go, lol gibi oyunları rahatlıkla oynatıyordu (cs:go' yu düşük grafiklerde 130-200) fakat şimdi aynı ayarlarda yapınca oyunu donmaktan oynayamıyorum. Bad sector diye düşünüyorum eğer bunun kesin sorun olduğunu anlarsam ssd almayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı