Asus VivoBook düşük FPS Sorunu

tokenenes

Decapat
Asus VivoBook S15 adlı dizüstü bilgisayarım da anlam veremediğim bir düşük FPS sorunu var. İstediğim League of Legends gibi fazla donanım istemeyen bir oyunda 60 FPS almak düşük ayarlarda ama nedense FPS anlamsız bir şekilde 15-20 arasında sabit. Yardım ederseniz sevinirim :). Bilgisayarımın en azından bundan daha fazlasını hakettiğini ve bir sorun olduğunu düşünüyorum :(.
IMG_20190419_234710.jpg
IMG_20190419_234745.jpg

GT 9600M ile bile TF'de orta ayarlarda rahatca 60 sabit alabiliyorsun. MX 150 kat kat kat daha guclu GT 9600M'den. Bir sikinti var galiba bilgisiyarda. Ya driver ya da donanimsal.

Asus'un Power4Gear adlı yazılımı yüklüyse cihazın tasarruf modunda çalışıyor olabilir. Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri kısmından dengeli modu seçmeyi dene. Windows 8.1 kullanıyorsun sanırım. Buradan güncel Nvidia sürücüsünü indirip temiz kurulum kutucuğunu işaretleyerek yükle:
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Daha sonra masaüstü sağ tıklayıp Nvidia denetim masasını aç. 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı Nvidia olarak ayarlayıp tamama bas.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı