i7 5700 HQ ve GTX 950M sistem Hackintosh için uyumlu mu?

Sistemim şu şekilde.

Ekran kartı: GTX 950M.
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-5700HQ CPU @2.70GHz 2.70GHz.
RAM: 16 GB.
256 GB SSD.

macOS Catalina kurabilir miyim?
Kuramazsam ne kurabilirim?
Mojave veya High Sierra kullanırsam Xcode'u nasıl kurabilirim?

Teşekkürler.

Ne kurarsanız kurun harici ekran kartını kullanmayı unutmanız gerekli. Dizüstü bilgisayarlarda optimus teknolojisinden ötürü özellikle Nvidia ekran kartları çalışmıyor. Sistem son sürüm Catalina için yeterli. Minimum 64 GB alan ayırıp Dual Boot veya direk 256 GB diskin hepsine kurulum yapabilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra App Store üzerinden Xcode indirmek çok basit herhangi bir zorluğu yok.
Sosyalde bulunan rehberler işinizi görecektir kurulum kısmını fazla bilmiyorum maalesef.
Uygulama geliştirme gibi işlerle uğraşacağınızdan ötürü Mojave tavsiye edebilirim 32 bit desteği Catalina üzerinde yok.

Şimdi her şeyiniz oluyor ama Wi-Fi kartınız nedir gennellikle uyumsuz oluyor Wi-Fi kartlari ses sürücüleri yüklemeniz lazım High Sierra kullanırsanız NVIDIA ekran kartı kullanılabilir edit: Kullanamazsınız ben GTX 10 serisinin üstünde sanıyorumdum optimus teknolojisini üst sürümlerde kullanılmaz xcode en üst sürümler içindir intetden indirmeniz gerekir ama ilk başta format atmanız lazım örnek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160
Ne kurarsanız kurun harici ekran kartını kullanmayı unutmanız gerekli. Dizüstü bilgisayarlarda optimus teknolojisinden ötürü özellikle Nvidia ekran kartları çalışmıyor. Sistem son sürüm Catalina için yeterli. Minimum 64 GB alan ayırıp Dual Boot veya direk 256 GB diskin hepsine kurulum yapabilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra App Store üzerinden Xcode indirmek çok basit herhangi bir zorluğu yok.
Sosyalde bulunan rehberler işinizi görecektir kurulum kısmını fazla bilmiyorum maalesef.
Uygulama geliştirme gibi işlerle uğraşacağınızdan ötürü Mojave tavsiye edebilirim 32 bit desteği Catalina üzerinde yok.
Yani kurabilir miyim?
Yani kurabilir miyim?

Ethernet kablosu bende öyle kullanmıştım.
Catalina i5 7300HQ 8 GB RAM/Çalışmayanlar AC-3165 GTX1050.
Anladım peki GTX 1050 takarsam sıkıntı olmaz değil mi?
Ethernet kablosu bende öyle kullanmıştım.
Catalina i5 7300HQ 8 GB RAM/Çalışmayanlar AC-3165 GTX1050.
Mikrofon gennellikle çalışmıyor Mac çok zor iş hocam kalkışmanızı önermem 23 kere kurdugumu bilirim.
Sanal makineye devam o zaman ?

Son düzenleyen: Moderatör:
OpenCore Catalina kullanıyorum aynı bilgisayarda. AppleALC layout id'yi 27 yaptım hem mikrofon hem kulaklık hem hoparlör sorunsuz çalışıyor. WiFi dışında bir sorun yok şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı