Temeli olmayan biri kaynak olarak neyi baz almalı?

KenanBulutE

Hectopat
Arkadaşlar seneye MSÜ gireceğim, temel olarak sıfırım, edebiyat tarih kimya vb. 4 işlem dışında hiçbir şey bilmiyorum. Hedefim hava harp olmazsa hava astsubay. Şimdi benim sorum nasıl çalışırım gibi bir soru değil, benim zamanım kısıtlı, seneye mart-nisan ayına kadar çalışmam ve sınava hazır olarak girmem gerekiyor.

Matematik için, antrenmanlarla matematik-1 kitabına sahibim, şimdi matematikte ki konuları antrenmanlarla mat serisini alarak çözerim, yani matematik için kaynağım var.

Fizik, kimya, biyoloji ve geometri içinde aynı seriyi almak istiyorum, bunlar için de kaynağım var.

Tarih için hangi kaynağa başvurmam gerek?
Ya da edebiyat? Coğrafya? Felsefe? Yani işin özünde okulda dinlediğimiz, not aldığımız ezber yaptığımız dersleri ben nereden ve nasıl yapacağım? Bunlar matematik değil ki çalışarak, pratik yaparak geliştireyim.

Umarım anlatabilmişimdir, anlatamadıysam artık anladığınız şekilde bana bir destek olabilirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar seneye MSÜ gireceğim, temel olarak sıfırım, edebiyat tarih kimya vb. 4 işlem dışında hiçbir şey bilmiyorum. Hedefim hava harp olmazsa hava astsubay. Şimdi benim sorum nasıl çalışırım gibi bir soru değil, benim zamanım kısıtlı, seneye mart-nisan ayına kadar çalışmam ve sınava hazır olarak girmem gerekiyor.

Matematik için, antrenmanlarla matematik-1 kitabına sahibim, şimdi matematikte ki konuları antrenmanlarla mat serisini alarak çözerim, yani matematik için kaynağım var.

Fizik, kimya, biyoloji ve geometri içinde aynı seriyi almak istiyorum, bunlar için de kaynağım var.

Tarih için hangi kaynağa başvurmam gerek?
Ya da edebiyat? Coğrafya? Felsefe? Yani işin özünde okulda dinlediğimiz, not aldığımız ezber yaptığımız dersleri ben nereden ve nasıl yapacağım? Bunlar matematik değil ki çalışarak, pratik yaparak geliştireyim.

Umarım anlatabilmişimdir, anlatamadıysam artık anladığınız şekilde bana bir destek olabilirseniz çok sevinirim.
Coğrafya için "Coğrafyanın Kodları" kanalını öneririm

MSÜ'de TYT çıkmıyor mu sadece edebiyat ne alaka?

Coğrafya için Coğrafyanın Kodları kanalını öneririm. Felsefe için Benim Hocam kanalında felsefe serisi var. Oradan not alarak yapabilirsiniz. Çok kısa zaten 3-4 günde biter.
Fen için istedin mi bilmiyorum ama Biyoloji için Dr.biyoloji, kimya için Görkem Şahin öneririm.

Bence youtube hocalarından yararlanmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü gerçekten 0 iseniz yanlış şekilde ilerleyebilirsiniz. MSÜ için TYT çalışmanız yeterli, AYT çalışmayın. Youtube'a TYT Mat, TYT Fizik, TYT Kimya vb. yazarak çıkan playlistlerden ilerleyin. Yanınıza da güzel bir kaynak alın, konuların videolarını izledikçe çözün.

Bence YouTube hocalarından yararlanmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü gerçekten 0 iseniz yanlış şekilde ilerleyebilirsiniz. MSÜ için TYT çalışmanız yeterli, AYT çalışmayın. YouTube'a TYT mat, TYT fizik, TYT kimya vb. yazarak çıkan playlistlerden ilerleyin. Yanınıza da güzel bir kaynak alın, konuların videolarını izledikçe çözün.

Hocam harp okulları için AYT de istenmiyor mu?

TYT matematikte eğer gerçekten sıfırsan antrenmanlarla matematiği çöz yanındaysa karekök sıfır matematik kitabı var mor bir kitap onu da mutlaka eş zamanlı olarak yanında çöz ardından daha orta düzey bir kitapla tamamlar denemelere geçersin TYT matematiği arttırmanın tek yolu denemeler TYT fen zaten basit YouTube'dan ders ders bitir bitirdiğin dersi YouTube'dan branş deneme çözümleri izle Türkçe sosyal zaten herkes yapıyor bir şekil bende bu şekil sıfırdan olan temelimi geçen seneden bu zamana çalışarak 80 net civarı bir nete çektim şu an bende YKS hazırlanıyorum 1 senedir umarım hepimiz hedeflediğimiz yerlere ulaşırız kolay gelsin dostum tekrar aklına takılan bir şey olursa yardımcı olurum :) 🤚

TYT matematikte eğer gerçekten sıfırsan antrenmanlarla matematiği çöz yanındaysa karekök sıfır matematik kitabı var mor bir kitap onu da mutlaka eş zamanlı olarak yanında çöz ardından daha orta düzey bir kitapla tamamlar denemelere geçersin TYT matematiği arttırmanın tek yolu denemeler TYT fen zaten basit YouTube'dan ders ders bitir bitirdiğin dersi YouTube'dan branş deneme çözümleri izle Türkçe sosyal zaten herkes yapıyor bir şekil bende bu şekil sıfırdan olan temelimi geçen seneden bu zamana çalışarak 80 net civarı bir nete çektim şu an bende YKS hazırlanıyorum 1 senedir umarım hepimiz hedeflediğimiz yerlere ulaşırız kolay gelsin dostum tekrar aklına takılan bir şey olursa yardımcı olurum :) 🤚

Çok teşekkür ederim, kesinlike bir sorum olursa buraya yazacağım.
Bu arada antrenmanlarla matematik 1 ve antrenmanlarla geometri 1 kitapları var elimde, sizce bu kitapları 2.seri 3.seri olarak devam mı edeyim yoksa farklı kitaplara mı yöneleyim?

Hocam msü sınavı için yalnızca tyt yeterli ancak hava, kara ve deniz harp okulları için tyt ve ayt gerekli.
Astsubay MYO için ise sadece TYT gerekiyor değil mi hocam?

Geri
Yukarı