i7 5820k gtx980'e darboğaz yapar mı?

Hardwarecl

Hectopat
Yer
NİĞDE
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba kısa bir süre önce yeni bir sistem topladım fakat anakarttan otomatik overclock yaptığımda bile mavi ekranla karşılaşıyorum.

Aldığım hatalar şu şekilde :
0x00000124 (ntoskrnl.exe)
0x0000004e (ntoskrnl.exe)
0x00000101 (ntoskrnl.exe)
0x00000124 (hal.dll)

Bu konuda sizce haklı mıyım sorun donanımsal olabilir mi? Çünkü Oc'siz değerlerde her türlü testi yaptım herhangi bir sıkıntı vermedi ayrıca 2 gün önce bir virüs bulaştı kaspersky temizledi ama sorunun bu sebepten ve yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Sistemi daha yeni kurdum bu sebepten tekrar yeniden kurmak istemiyorum belli bir süre en azından. i7 5820k ile default hızlarında 3.30-3.60 Mhz kullanırsam Gigabyte gtx980'e overclock yaptığımda ya da default hızında herhangi bir darboğaz yapar mı maksimum performans alabilir miyim?

Bence GTX980 i7 5820K'ya dar boğaz yapar. :D Tüm donanımlarınızı yazarsanız daha net cevap alabilirsiniz.

Sistemim :
Msi x99s Mpower anakart
Gigabyte gtx980 g1 ekran kartı
i7 5820k işlemci
G skill RipjawsX ddr4 2666 mhz bellek
2x 120 Gb Corsair force gt ssd
Corsair h105 Sıvı soğutma
Asus VG248QE Monitör
LC1000 V2.3 Legion X2 - Metatron Gaming Serie Psu

PSU yeterli, otomatik o.c. işleminde de böyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bir ihtimal BIOS olabilir diyorum. Kernel hatası alıyorsun.

hocam kernel hatası neye delalettir. Biosu son sürüme güncellemiştim aldığım gün yeniden güncelleyeyim. Sizce donanımsal br sorun olabilir mi ? eğer öyleyse iade etmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı