i7 5820k sistem Windows 10 Başlama Problemleri

automatte

Kilopat
Daha fazla  
Forumda baktım fakat herkezin sorunu birebir değil. O yüzden konu açarak sormam gerekli.

• Intel Core i7 5820k
  • COOLER MASTER SEIDON 120V
  • Asus X99-A
  • Crucial BE DDR4 2666MHz 4 x 8GB
  • Kingston 240GB HyperX Savage
  • Asus GeForce GTX 980TI Strix DC3OC
  • Corsair HX750
  • NZXT H440 White
  • ASUS PB278Q 27inch WQHD

Donanım ya da kurulum olarak bir sorun yok. "UEFI". BIOS güncel.

Bilgisayarı başlatırken oluşan sorunlar:

-Ekrana görüntü gelmiyor.
-Control + Alt + Del yapınca görev yöneticisi açılıyor ve görüntü gelmeye başlıyor. Ya da olmuyor.
-Asus logosunda takılıyor. Bazen logo kısmında fareye tıkladığımda düzeliyor ya da tam tersi takılıyor.
-Bazen sıfır sorun açılıyor.
-Bazen ise çok yavaş açılıyor.

Ya da yukarıda yazdıklarımın kombinasyonu sorunlar yaşıyorum. Kullandığım donanımlarda bir sorun yok. (uyumsuzluk, driver ya da temassızlık gibi). Bilgisayar kurma konusunda tecrübeli sayılırım. Şimdiye kadar onlarca bilgisayar kurulumu yaptım. İlk defa böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Kısaca her açılışta acaba ne olacak diye bir endişeye kapılıyorum.

Yorum/öneri/çözümleriniz var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam bende de senle aynı sistem var sayılır ve 2 aylık bir sistem bende senin yaşadığın sıkıntıyı yaşadım sayılır ilk zamanlar logo da takılma biostan ana menüye geçmede donma lar yaşadım ve sonra oyundayken ekran gelip gitmesi başladı A Z ye herşeyi yaptım biostan logo geçişini dahi ayarladım ve en son ekranda görüntü alamadım başka ekranda denedim gine görüntü alamadım ve ekran kartını başka slota taktım ve ne donma nede kasma oldu sonra gine sıkıntılı slota taktım ve ekran görüntüsü geldi ve aynı sıkıntılar baş gösterdi bende servise götürdüm

Servisteki arkadaşın dediği şu oldu x99 gaming ana kartlarda bu sıkıntı görülüyor dedi sonuç anakart ekran kartı slot tamiri yok garanti dahilinde değişim uygulandı sende ekran kartını bi alt slotta dene belki işe yarar sonuçta elektronik bir ürün olurmu olur başka bir çözüm bulursanda burdan yazarsan sevinirim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı