i7 5820K ve MSI X99 Gaming 9 Tabanlı Sistem Toplama

Erdem25

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Arkadaşlar, genel anlamda oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat donanımlar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim. Sizden tavsiye istiyorum.

İşlemci konusunda ; Intel Core i7-5820k

Sistemde şu işlemciyi değiştirdim:

Intel Core i7-4790k

Anakart konusunda; msi x99s gaming 9

Sistemde şu anakartları değiştirdim:

asus x99 -Deluxe

msi z97 gaming 7

Ekran kartı konusunda ;
asus gtx980 rog strix oc ddr5 4gb 256 bit.
Msi gtx980 gaming 4gb ddr5 256bit.
Asus gtx780 Ti dcu ll oc gddr5 3gb 384 bit.

Kendim bunları seçebildim, dedigim gibi fazla bilgi sahibi değilim. Sizden istediğim, bunlardan hangilerini kombine etmeliyim? Farklı tavsiye verecek olan var mı? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşım seçtiğin işlemciyle anakartın farklı alt yapıda yani uyumsuz x99 mimarisi 2011v3 sokettir. Seçtiğin işlemci 1150 pinlik z97 mimarisinde haswell Refresh. Salt oyun oynayacaksan broadwell ileri dönük olarak Z97 alt yapısına gitmelisin. Anakartta MSI z97 gaming 3 işini görecektir. Ucuz olmasıda katkısı. Ram seçimi 1600 cl9 olan modellere bakmalısın bellek boyutu senin tercihin. Ekran kartı olarak gtx 980 gtx 970 en güncel kartlardır. Gtx 780 eski mimari parayı boşa harcamış olursun. Benim tavsiyem haswell r i5 yönelmen. Broadwell işlemciler çıkınca hazırda olan z97 anakartınla kullanabilirsin. Üst limitini yazarsan sana güncel bileşenler toplayabilirim.

@Silinen üye Maalesef 5 bin TL limit ile i7 5820K, X99 MSI Gaming 9, GTX 980'li bir sistem toplayamazsın. Eğer istersen DDR3 sistem toplayalım ya da Gaming 9 ve GTX 980'den vazgeçersen o bütçeye DDR4 sistem sığdırmaya çalışalım.

pc.png
X99 sistemi müzik stüdyoları için daha çok iş yapmak için kullanılır. X99 sistemi salt oyun için toplamak israf olur 5 bin lira gibi sınırın varsa z97 alt yapısında sana uzun süre gidecek bir sistem hemen topluyorum.

QRBWXA.png

Z97 alt yapısında i5 bi sistem topladım. Broadwell işlemciler piyasaya girince alıp kullanabileceğin ileri dönük bir sistem.

Eki Görüntüle 49927 X99 sistemi müzik stüdyoları için daha çok iş yapmak için kullanılır. X99 sistemi salt oyun için toplamak israf olur 5 bin lira gibi sınırın varsa z97 alt yapısında sana uzun süre gidecek bir sistem hemen topluyorum.

QRBWXA.png

Z97 alt yapısında i5 bi sistem topladım. Broadwell işlemciler piyasaya girince alıp kullanabileceğin ileri dönük bir sistem.
Sağol kardeşim hoşuma gitti topladigin sistem bide i5 yerine i7-4790k yapsam mi yoksa i5 yetermi

Moderatör basligi değiştirmiş i7-5820k x99s gaming şart değil. Başka seçenekler olabilir yukardada yazdim secebildiklerimi sizinde farkli tavsiyeleriniz varsa paylasirsaniz sevinirim.

Kardeşim salt oyun için istiyorsan i5 ki haswell r serisi bir i5 şu an için yeter zaten k seri kilitsiz oc yapabilirsin. Broadwell çıkınca 14 nm i7 işlemciye geçiş yaparak devam edebilirsin. Şu an i5 seçmen daha karlıdır.
Kalan parayı broadwell için toplamaya devam et. Topladığım sistemde m2 ssd var ben 240 gb model seçtim illa ben bu parayı harcarım diyorsan 480 gb M2 ssd almanı tavsiye ederim.
Oğuzhan kardeşimde X99 bir sistem önermiş ona da yönelebilirsin. Oğuzhan kardeşimin topladığı sisteme gtx 980 alabilirsin. Yine aynı soru kullanma amacın neyse onu seç. Benim önerdiğim sistem oyun ve 3D çalışmalarda seni yarı yolda bırakmaz. Oğuzhan kardeşimin topladığı sistem müzik stüdyolarının kullandığı sistemler. Seçimini yap topladığında resimlerini bekliyorum. Hayırlısı olsun .

Kardeşim salt oyun için istiyorsan i5 ki haswell r serisi bir i5 şu an için yeter zaten k seri kilitsiz oc yapabilirsin. Broadwell çıkınca 14 nm i7 işlemciye geçiş yaparak devam edebilirsin. Şu an i5 seçmen daha karlıdır.
Kalan parayı broadwell için toplamaya devam et. Topladığım sistemde m2 ssd var ben 240 gb model seçtim illa ben bu parayı harcarım diyorsan 480 gb M2 ssd almanı tavsiye ederim.
Oğuzhan kardeşimde X99 bir sistem önermiş ona da yönelebilirsin. Oğuzhan kardeşimin topladığı sisteme gtx 980 alabilirsin. Yine aynı soru kullanma amacın neyse onu seç. Benim önerdiğim sistem oyun ve 3D çalışmalarda seni yarı yolda bırakmaz. Oğuzhan kardeşimin topladığı sistem müzik stüdyolarının kullandığı sistemler. Seçimini yap topladığında resimlerini bekliyorum. Hayırlısı olsun .
çok sağol kardeşim Allahin izniyle toplayinca atarim inş :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı