i7 5820k vs i7 6700k

yavuzhasbal

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
PROJE MİMARI
Ben yarı profesyonel olarak render işleri ile uğraşıyorum.
Çalışmalarım park ve bahçe işleri olmak üzere birçok belediye ve firma ile iş yapıyorum.
Beni normal sahnelerde idare ediyor ama büyük işlerde zaman uzuyor ben sistemi artık update etmek istiyorum.
Aklımda;
1-i7 6700k ve Asus Maxımus vııı Hero Z170
2-i7 5820k ve Msı X99 Gamming 7
var.
Normalde konuyu açmadan çekirdek ve Cinebench R15 karşılaştırmasına göre 5820k almam lazım ama gerek sitemizde gerek çevremde gerekse vatan bilgisayar da i7 6700k öneriliyor. Bende güncel sistemden yanayım ama 12 çekirdek bana zaman kazandırır diyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim 3 4 gün içinde sipariş geçeceğim.
Render örneklerim:
Renderings2.jpg
mercedes sl eski.65.jpg
8.jpg
6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin içinde render varsa fazla düşünmeye gerek yok i7 5820K 12 çekirdekle işini görecektir. Oyuna yönelik olmadığı sürece i7 6700K sizin için mantıklı bir seçim olmaz.

Tabiki de 5820K -
6700K Oyunlar için daha ideal ve güncel. Örnek olarak izlemenizi tavsiye ederim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabiki de 5820K -
6700K Oyunlar için daha ideal ve güncel. Örnek olarak izlemenizi tavsiye ederim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnceleme güzel oldu.Teşekkür ederim.Bende cinebench puanlarına bakmıştım.
Kararımı 5820k dan yana kullanıcam iyi bi oc ile dahada etkili olur.

6700K'dan daha güncel olarak 200 TL fazlasına 5820K yerine 6800K alabilirsin.
Teşekkür ederim.Aklımdan oda geçti fakat aradaki farkla ddr4 ram almam gerek.
Bu işlemciden yukarı olarak daha sonra 5960x düşünüyorum nasipse.

İnceleme güzel oldu.Teşekkür ederim.Bende cinebench puanlarına bakmıştım.
Kararımı 5820k dan yana kullanıcam iyi bi oc ile dahada etkili olur.

Teşekkür ederim.Aklımdan oda geçti fakat aradaki farkla ddr4 ram almam gerek.
Bu işlemciden yukarı olarak daha sonra 5960x düşünüyorum nasipse.
5960x düşünüyorsanız onlar eskide kaldı artık.Yeni brodwell-e sistemler düşünüyorsanız. Oyun oynayıp render da almak istiyorsanız ddr4 ve şu soket anakartlar ile devam etmelisiniz. 6800k, 6850k, 6900k ve 6950x işlemci ve x99 anakartlar

Olabilir kardeşim önerin için sağol
Şuan gayet iyi işlerimi çözüyor.
2 yıl sonra yine update edicem o zaman en son sistem yapmassam senin dediğinde mantıklı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı