i7 6700 için 150-200 TL Soğutucu Tavsiyesi

smnfrkn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şubat ayında topladığım sistemimden memnunum. Stok Intel soğutucusunu kullanıyorum. Memnunum diyebilirim ama işlemci çok nadiren 70 derecelere kadar ısınıyor özellikle PUBG gibi online ve grafik ağırlığı olan bir oyunda. İşlemcimi sevdiğim için ısınmasına gönlüm razı değil ve soğutucu almam gerekiyor, düz 6700 olduğu için ortalama bir hava soğutma yeterlidir sanırım. 50 derecelerde tutmak istiyorum. Tecrübesi olanların tavsiyelerini almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Akasa'nın kalitesine güvenemiyorum, bilmediğim için. Amazon.de üzerinde de alma ihtimalim açık ama önerdiğiniz soğutucular yeterli gibi sanki.

Silverstone'un bir soğutucusu vardı bu ona benziyor.

Hyper 212 Evo veya 212X önerimdir.

Fiyatları yüksek geliyor bana, üzerine biraz daha ekleyip sıvı soğutma bakarım o bütçelere çıkınca.

Sitede 1151 soketi desteklediğine dair bir yazı göremedim.

Ne idüğü belirsiz bir markanın sıvı soğutmasını sırf ucuz diye almak ne kadar doğru bir hareket olur bilinmez. Zaten fotoğrafında bile kalitesiz olduğu anlaşılıyor, eline aldığında nasıl bir kalitesi olduğu sen düşün artık.

Yaklaşık 30 TL daha pahalı fakat kalitesi belli olan Masterliquid Lite 120'yi öneririm:

COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 (MLW-D12M-A20PW-R1) Sıvı Soğutma

Bu da incelemesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutma olması benim için önemli değil diyorsanız daha ucuz fiyata benzer performans (hatta belki de daha iyi) veren Hyper 212X'i alabilirsiniz.

Bu arada Hyper T4 de alınabilir.

Ne idüğü belirsiz bir markanın sıvı soğutmasını sırf ucuz diye almak ne kadar doğru bir hareket olur bilinmez. Zaten fotoğrafında bile kalitesiz olduğu anlaşılıyor, eline aldığında nasıl bir kalitesi olduğu sen düşün artık.

Yaklaşık 30 TL daha pahalı fakat kalitesi belli olan Masterliquid Lite 120'yi öneririm:

COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 (MLW-D12M-A20PW-R1) Sıvı Soğutma

Bu da incelemesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutma olması benim için önemli değil diyorsanız daha ucuz fiyata benzer performans (hatta belki de daha iyi) veren Hyper 212X'i alabilirsiniz.

Bu arada Hyper T4 de alınabilir.

Hyper 412s Amazon'dan 185 TL'ye geliyor bu modeller yerine onu almak daha makul değil mi?

Hyper 412S Amazon'dan 185 TL'ye geliyor bu modeller yerine onu almak daha makul değil mi?
Evet, daha mantıklı bir karar olur. Bu arada konuyu yeni okudum. İşlemci 70 derecede kalıyorsa yeni soğutucu almaya gerek yok, 70 derece gayet iyi bir değer. Başka upgrade edilecek parça varsa önceliği ona verebilirsiniz.

Evet, daha mantıklı bir karar olur. Bu arada konuyu yeni okudum. İşlemci 70 derecede kalıyorsa yeni soğutucu almaya gerek yok, 70 derece gayet iyi bir değer. Başka upgrade edilecek parça varsa önceliği ona verebilirsiniz.
Bir de kulaklık alıcam ama 70 derece benim psikolojik sınırımı geçiyor, bu işlemciyi 10 yıl daha sömürmek istiyorum. :) Şunu (Cooler Master X6) almaya karar verdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cooler Master X6'yı kaçırdığım için şu anda soğutucu ihtiyacım devam ediyor. Öncelik verebileceğim parçaları da tamamen çözdüğüm için soğutucu ve ek 4 TB depolama ihtiyacım var. Tekraren soğutma çözümü bakıyorum. Kendi konumu hortlatayım.

Şimdilik öyle keyfi şekilde yayın işiyle de ilgilendiğim için işlemci yük altına girince 75 dereceleri görüyor, kasam çok serin ama ben işlemciyi daha serin tutmak istiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı