i7 6700 için ekran kartı önerisi

Öncelikle ceza almama sebep olan üslubum için diğer forum üyelerinden ve moderatörlerinden aflarını rica ediyorum.
Bana karşı muhalefet yorum yapmış üyelerin üslupları da uygun değil fakat, varsın büyüklük bende kalsın.

Darboğaz yapan Build'e yapmaz, darboğaz yapmayana da yapar demeye devam edin. Bu cehaletiniz size zarar olarak dönecektir bir gün. Çalışıp alın terinizle topladığınız sistem için şu FPS hedefliyordum memnun değilim diye başlık açar öğrenirsiniz işin gerçeğini. Ben iddia etmiyorum, bizzat tecrübemi aktarıyorum, kullanmaktayım diyorum. Ağlanacak bir durumum yok çok şükür 60 FPS monitörüm var, Ultra ayar MSAA 16X 60 FPS de oyunlardan alıyorum. Satın alması en pahalı bilgi tecrübedir. Hadi hayırlı forumlar.

Şikayeti bizzat ben yaptım efendim. Açıkçası agresif tutumunuz diğer insanları kışkırtıcı şekilde idi. Bu yüzden herkes gerilmesin diye gerektiğini düşündüğüm şekilde sizi raporladım. Saygıyla, sevgiyle kalın. Teşekkürler.

Öncelikle ceza almama sebep olan üslubum için diğer forum üyelerinden ve moderatörlerinden aflarını rica ediyorum.
Bana karşı muhalefet yorum yapmış üyelerin üslupları da uygun değil fakat, varsın büyüklük bende kalsın.

Darboğaz yapan Build'e yapmaz, darboğaz yapmayana da yapar demeye devam edin. Bu cehaletiniz size zarar olarak dönecektir bir gün. Çalışıp alın terinizle topladığınız sistem için şu FPS hedefliyordum memnun değilim diye başlık açar öğrenirsiniz işin gerçeğini. Ben iddia etmiyorum, bizzat tecrübemi aktarıyorum, kullanmaktayım diyorum. Ağlanacak bir durumum yok çok şükür 60 FPS monitörüm var, Ultra ayar MSAA 16X 60 FPS de oyunlardan alıyorum. Satın alması en pahalı bilgi tecrübedir. Hadi hayırlı forumlar.

Hangi ekran kartını önerirsin.

Darboğaz yapan builde yapmaz, darboğaz yapmayana da yapar demeye devam edin. Bu cehaletiniz size zarar olarak dönecektir bir gün. Çalışıp alın terinizle topladığınız sistem için şu FPS hedefliyordum memnun değilim diye başlık açar öğrenirsiniz işin gerçeğini. Ben iddia etmiyorum, bizzat tecrübemi aktarıyorum, kullanmaktayım diyorum. Ağlanacak bir durumum yok çok şükür 60 FPS monitörüm var, ultra ayar msaa 16x 60 FPS de oyunlardan alıyorum. Satın alması en pahalı bilgi tecrübedir. Hadi hayırlı forumlar.

Bir oyunu 60FPS oynamak, o sistemde darboğaz olmadığının kanıtı değildir. Belki de ekran kartın 90 FPS'e çıkabiliyor fakat işlemcin onu karşılayamıyor? Diyelim ki 60 değil de 144Hz monitörün var ne olacak mesela o durumda? veya 144Hz demeyelim 80-90-100Hz montiör var diyelim ve oralara çıkabiliyor kart. Benim kardeşim kullandı 2060S'de ve sırf çok fazla darboğaz oluyor diye 2K oynamaya başladı oyunları ve ondaki i7 6700K işlemciydi düz 6700 değil.

Bir oyunu 60FPS oynamak, o sistemde darboğaz olmadığının kanıtı değildir. Belki de ekran kartın 90 FPS'e çıkabiliyor fakat işlemcin onu karşılayamıyor? Diyelim ki 60 değil de 144Hz monitörün var ne olacak mesela o durumda? veya 144Hz demeyelim 80-90-100Hz montiör var diyelim ve oralara çıkabiliyor kart.
Beni tatmin ediyor, %99 gpu %90 işlemcim çalışıyor. Ddr4 sistemim ve ryzen 5 3600 serisinden işlemcim olsaydı 20 fps fazla alırdım.

Beni tatmin ediyor, %99 gpu %90 işlemcim çalışıyor. Ddr4 sistemim ve ryzen 5 3600 serisinden işlemcim olsaydı 20 fps fazla alırdım.
RX 6600 orta seviye bir kart zaten bu karttan 1080p 60 fps den daha fazla ne performans almayı bekliyorsunuz.

İşlemci kullanımı %90 ise zaten darboğazın kralı oluyor demektir. Yukarıda bilgiden, tecrübeden konuşmuşsun fakat senin bu durumda tavsiye etmemen lazımdı. İşlemci odaklı bir oyunda ne olacağını zannediyorsun mesela? Ayrıca %90 işlemci kullanımında %99 ekran kartı kullanımı olmaz, olamaz. Bu konu tartışmaya bile açık değil bence. Zaten ekran kartını besleyememesinden kaynaklı yüksek işlemci kullanımı oluyor.

Cyberpunk, RDR2 FSR Kalite yeterli mi? Korsan sevmediğim için diğer oyunları test etme fırsatım olmadı. NVIDIA bebesi seni.
senin yaşın kaç bebe 40 yaşında birine bebe diyosun bide saçmalıyosun rdr2 diye sen şimdi god of war yükle ultra ayara çek ss al burada paylaş ne kadar keko bir genç olduğunu herkes görsün burda korsan sevmiyomuş sen bu çok bilmişliğinle kekolukta master yaparsın contacı seni..

Darboğaz yapan builde yapmaz, darboğaz yapmayana da yapar demeye devam edin. Bu cehaletiniz size zarar olarak dönecektir bir gün. Çalışıp alın terinizle topladığınız sistem için şu FPS hedefliyordum memnun değilim diye başlık açar öğrenirsiniz işin gerçeğini. Ben iddia etmiyorum, bizzat tecrübemi aktarıyorum, kullanmaktayım diyorum. Ağlanacak bir durumum yok çok şükür 60 FPS monitörüm var, ultra ayar msaa 16x 60 FPS de oyunlardan alıyorum. Satın alması en pahalı bilgi tecrübedir. Hadi hayırlı forumlar.
söylediğinin arkasında dur ss paylaşki görelim bilmişliğini

İşlemci kullanımı %90 ise zaten darboğazın kralı oluyor demektir. Yukarıda bilgiden, tecrübeden konuşmuşsun fakat senin bu durumda tavsiye etmemen lazımdı. İşlemci odaklı bir oyunda ne olacağını zannediyorsun mesela? Ayrıca %90 işlemci kullanımında %99 ekran kartı kullanımı olmaz, olamaz. Bu konu tartışmaya bile açık değil bence. Zaten ekran kartını besleyememesinden kaynaklı yüksek işlemci kullanımı oluyor.
İşlemcimin o kartı besleyebildiği anlamına geliyor ne varmış bunda? Oyundan oyuna değişiyor kullanım yüzdeleri. Diablo ll Resurrected oynuyorum ladderda, %60 gpu %45-50 arası cpu kullanımı oluyor. Şimdi kasamı camdan aşağıya mı atayım siz diyorsunuz diye?

İşlemcimin o kartı besleyebildiği anlamına geliyor ne varmış bunda? Oyundan oyuna değişiyor kullanım yüzdeleri. Diablo ll Resurrected oynuyorum ladderda, %60 gpu %45-50 arası cpu kullanımı oluyor. Şimdi kasamı camdan aşağıya mı atayım siz diyorsunuz diye?

Güzel kardeşim sana kasanı falan aşağı at demiyoruz. Bilgin yoksa bir konuda ve karşı taraf sana öğretiyorsa hemen inanmayacaksın araştıracaksın ve araştırmaların sonucunda karşı taraf haklıysa diyeceksin ki ben böyle bilmiyordum öğrenmiş oldum teşekkürler. Ama sen darboğazın kralı olmasına rağmen hala savunuyorsun hala millete laf atıyorsun, bu bana yetiyor diyorsun. Ya kardeşim belki adama yetmeyecek? Bize inanmıyorsan git araştır ne bizi uğraştır ne de millete yanlış bilgi ver. Ayrıca her oyunda darboğaz olmaz zaten ekran kartı odaklıdır oyun ve sorun yaratmaz ama başka oyun işlemci odaklıdır neye uğradığını şaşırırsın sonra.

Geri
Yukarı