i7 6700 sistem için 2000 TL anakart tavsiyesi

Bütçe
2000

Hamza N

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben i7 6700 Kullanıyorum socket 1151 oluyor. Anakart kalmak istiyorum, şu anki anakartım Gigabyte H110M S2 ama bir tanıdığım bana bu anakart çok eski dedi. Bende bir tane 3200 MHz bir tane 2666 MHz RAM var, bana dedi ki sen bunlardan verim alamıyorsun anakartın 2133 destekliyor aynı zamanda işlemci için de aynısı. İşlemcim OC ile 3.8GHz görüyormuş ama anakart 3 GHz kadar destekliyor. Yani 3200 MHz RAM vs. bu özellikleri destekleyecek anakart önerileri alabilir miyim, fiyat olarak da uygun olanları hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Size kim tavsiye verdiyse yanlış vermiş anakartınız uyumlu. İşlemcinin çalıştığı frekans anakart yüzünden düşemez. Zaten i7 6700 için yeni bir anakart alamazsınız.

Size kim tavsiye verdiyse yanlış vermiş anakartınız uyumlu. İşlemcinin çalıştığı frekans anakart yüzünden düşemez. Zaten i7 6700 için yeni bir anakart alamazsınız.
Anladım hocam peki ram için ne diyorsunuz anakarta baktım internetten 2133 destekliyor yani benim ram 2133tw mi çalışyo daha yüksek frekansta olmasına rağmen ? Birde zaten şuan tek slot çalışıyor anakartta 2. Slot bozuk o yüzden daha iyi bi anakart almayı düşünyorum ne tavsiye edersiniz

Anladım hocam peki RAM için ne diyorsunuz anakarta baktım internetten 2133 destekliyor yani benim RAM 2133TW mi çalışyo daha yüksek frekansta olmasına rağmen? Bir de zaten şu an tek slot çalışıyor anakartta 2. slot bozuk o yüzden daha iyi bir anakart almayı düşünyorum ne tavsiye edersiniz.

6-7. nesilde çok yüksek frekanslı RAM'ler oyunlarda ciddi fark yaratmıyor. 2-3 FPS fark ya olur ya olmaz. Bunun için anakart değiştirmeye değmez. Nitekim değiştirseniz bile bu bütçeyle en fazla 2666'lık RAM desteği sunan anakartlar alabilirsiniz. Eğer işlemci soğutucunuz iyi değilse işlemci soğutucusu alabilirsiniz. Ekran kartınız düşükse ekran kartını değiştirebilirsiniz.

6-7. nesilde çok yüksek frekanslı RAM'ler oyunlarda ciddi fark yaratmıyor. 2-3 FPS fark ya olur ya olmaz. Bunun için anakart değiştirmeye değmez. Nitekim değiştirseniz bile bu bütçeyle en fazla 2666'lık RAM desteği sunan anakartlar alabilirsiniz. Eğer işlemci soğutucunuz iyi değilse işlemci soğutucusu alabilirsiniz. Ekran kartınız düşükse ekran kartını değiştirebilirsiniz.
Anladım hocam şuan benim diğer ramim boşta kullanamıyorum slotum bozuk diye o yüzden değişmek istiyorum o zaman pek aşırıya kaçmaya gerek yok normal bir anakart alsam yeterli bi önerdiğiniz model var mı ? Bu arada soğutucum gayet güzel bir soğutucu blok olarak büyük fan hızlı ve büyük ekran kartımda gtx 1060 ama 3gb değilde 6gb oc versiyonu

Anladım hocam şu an benim diğer RAM'im boşta kullanamıyorum slotum bozuk diye o yüzden değişmek istiyorum o zaman pek aşırıya kaçmaya gerek yok normal bir anakart alsam yeterli bir önerdiğiniz model var mı? Bu arada soğutucum gayet güzel bir soğutucu blok olarak büyük fan hızlı ve büyük ekran kartımda GTX 1060 ama 3GB değil de 6 GB OC versiyonu.

Ekran kartınız gayet iyiymiş aslında anakart ve işlemciyi satıp bütçeye ekleyip AM4 bir işlemci ve anakart alabilirsiniz. Böylece ileride satarken rahat edersiniz.

Ekran kartınız gayet iyiymiş aslında anakart ve işlemciyi satıp bütçeye ekleyip AM4 bir işlemci ve anakart alabilirsiniz. Böylece ileride satarken rahat edersiniz.
Am4 tam olarak nedir kusura bakmayın o kadar hakim değilim sanırım amd serisi ben sadece intel kullandım hayatımda aslında o yüzdendir. Bu arada şuanda hiç işlemci değişme imkanım yok :/ ileridede zor o yüzden şuanlık sadece anakart değişsem yeterli ne önerirsiniz fiyatı uygun olsun

Geri
Yukarı