i7 6700 Sistem Nasıl?

Ensar28

Hectopat
Daha fazla  
Sistem uyumlu mu? İ76700K almamamin nedeni; sonunda K olan islemcilerde stok fan olmuyormus. Masraf yapmak istemedim bu sistemle oc'suz ne kadar kullanırım? Sadece oyun ve gunluk isler.

Screenshot_2016-04-25-00-20-45.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi göremiyorum.
Ayrıca alma zaten, Intel i7 6700K daha fazla FPS vermiyor.

Z yonga setli anakart aldıysan ya yüksek frekanslı bellek al ya da H 170 yonga setli anakart al. İleride 6700 K alırım diyemezsin hani alacaksan şimdi al 6700 almışsın yani arasında fiyat farkı yok o kadar :D. Kasanın içindeki güç kaynağı 80+ sertifikası yok ama %80 verimlilik diye belirtmiş aerocool. Ayrıca 12 volt yolundan 58 amper yani 696 watt veriyor güzel. Değiştirmeni önereceğim şu var. H yonga setli anakart alman ve fiyat farkı ile MSI 390 yerine Sapphire 390 x al.

Ben de aynı tereddütleri yaşadım. intel core i7 6700 mü yok Oc yapılabilen 6700k yı mı alayım diye arada 150-200 Tl fark vardı.
* Bu skylake işlemcilerden normal olan i7 6700'i 1100 TL ye aldım. İşin doğrusu enerji tasarrufu da (65 w) benim için önemliydi. İşlemci alırken fanlı ve fansız olarak satılıyor ve 40-50 TL fiyat farkı vardı ve ben illaki kendi stok fanı (intel'in) onun olmasını istedim. Üstelik Intel® HD Graphics 530 garfik kartının işlemci içinde olması artı avantaj idi. Hedefim ekran kartı almadan bir çoğu oyunu 30 fps lerde oynayabilmekti. Overclock yapılanı istemedim çünkü hem elektrik hem fan hem de sıvı soğutma felan bunları düşünmek gerekiyordu,
* Ana kart olarak msi z170a gaming m5 700 tl ye kinzu mouse hediyesiyle aldım. Kartta ekran (monitor/TV) bağlantısı hdmi ve pci çıkışları var. VGA yok,
* Bellek olarak DDR4 CORSAIR Vengeance 8 GB x2 adet toplam 16 GB lpx 3000 MHZ RAM CL15 aldım 300 TL'ye,
* Kasa olarak Dark blade önden 2x USB 2.0 ve 2x usb 3.0 girişi olan boş kasa aldım 110 TL'ye,
* Güç kaynağı olarak HIGH POWER Astro marka 750w 80+ Gold Power Supply aldım 375 TL ye,
* Ayrıca DARK marka DK-NT-WDA600 600Mbps usb wifi modem aldım 50 tl ye, (biraz sıkıntı çıkardı takınca mavi ekrana düşürdü sık sık fakat windows 8.1 64 bit realtek usb wifi modem driver yükleyince çözüldü sorun)
* Sandisk ultra ii 240 gb SSD 250 tl ye aldım
* Seagate Hibrid 7200 rpm 2 TB SSHD aldım 300 Tl ye

Dediğim gibi şimdilik ekran kartı almadım en az 1500 TL daha vermek istemedim İleride ihtiyaç olursa alabilirim. Bunları güzelce topladım ve windows 8.1 kurdum SSD sandiske kurdum oyunları da seagate yükledim.

Merakla beklenen oyun performansı nasıl !!!! Bence gayet güzel minecraft hiç duraksamadan oynuyor oğlum baba böyle hiç güzel oynayamamıştım diyor. Eski grafik kartı olan laptopta Metin2 oynarken köyde pazar yerlerinde donmalar oluyordu bunda ise hiç takılma felan yok yani ekran kartı almadan şimdilik yırttık gibi... harika bir şey sesiz bir sistem oldu. sıcaklık 37 veya 40 derece yalnız söylemeyi unuttum stok fanının altına intel gri renkte 3 şerit halinde termal paste sürmüş ben onu peçete ile silerek temizledim. 50 Tl ye en iyi bir termal macun alarak onu sürdüm. gereklimiydi gereksizmiydi tam bilemiyorum. tekrar sökmeyle uğraşmamak için böyle yaptım aslında intelin kendi macunu ile deneyip sıcaklık değerlerine bakıp ondan sonra iyi bir macun almam lazımdı.

Netice olarak süper bir sistem oldu. Daha ramler 2133 MHZ de çalıştırdım ana kartta XMP moduna alıp 3000 MHz ye çıkartmadım. Overclock muş felan geç bunları henüz baba ekmeği yiyoruz ev de elektrik parasını artırmanın anlamı yok....Paran çok ise uçuk kaçık herşeyi yapabilirsin....

intel i7 6700 ile iyi pc toplamalar..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı