i7 6700 Sistemde oyun açınca ekran siyah oluyor

asinern

Decapat
Daha fazla  
Beş dakika önce 6 yıllık HDD vefat etti, haliyle ekran gitti SSD ile devam ettim ve bilgisayarı açtım. Valorant'a girdim ajan seçim ekranında tekrar siyah ekran geldi ve reset attım geçti Valorant'ı sildim; belki sorun sadece oyundan kaynaklanıyor diye başkan bir oyunda tekrar dedim. ETS 2 açtım ve logo da gitti ekran. Daha sonra furmak yükledim belki sıcaklık yükseliyor kapanıyor diye ve 83 derece oldu ve ekran kapanmadı. Denediğim iki oyunda SSD de yüklü HDD ile bağlantısı olacağını sanmıyorum. Sorun nedir; nasıl çözerim?

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
İşlemci: Intel i7 6700.
Adata 4x4 16 GB RAM.

Halihazırda kullandığınız bir sistemde herhangi bir donanım değişikliği olduğunda, "sorun olmasa bile" tekrar format atmak gerekir efendim. Format atarsanız sorun çözüleceğini düşünüyorum.

Halihazırda kullandığınız bir sistemde herhangi bir donanım değişikliği olduğunda, "sorun olmasa bile" tekrar format atmak gerekir efendim. Format atarsanız sorun çözüleceğini düşünüyorum.

Format attım ve driverları kurdum ve halen sorun devam ediyor.
Sorun PSU'da çıktı.

Son düzenleme:
Siyah ekran hatası bende yaşıyorum her türlü testleri yaptım işlemciden tut ekran kartına fullscreen e alınca ekranım kararıyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor.
Acaba benim de PSU'm da sıkıntı var.

Siyah ekran hatası bende yaşıyorum her türlü testleri yaptım işlemciden tut ekran kartına fullscreen e alınca ekranım kararıyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor.
Acaba benim de PSU'm da sıkıntı var.

Şu videodaki gibiyse büyük ihtimalle öyledir. Bende bütün testleri yaptım ama oyuna girince yahut 8K video açınca ekran gidip fanlar dönüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı