i7-6700 ve GTX 1060 Sisteme PSU

Devilator23

Hectopat
Yer
İstanhul
Daha fazla  
Meslek
Grafik ve Web Tasarım Uzmanı
Merhaba arkadaşlar, toplayacağım sistemin birkaç parçasını aldım. Sistem bu şekilde;
  • -INTEL Core i7-6700 up to 4.0 GHz LGA1151 İşlemci
  • -ASUS Z170 Pro Gaming Z170 LGA1151 DDR4 M.2 USB 3.1 Anakart
  • -ASUS Dual-GTX1060-O3G, GeForce® GTX 1060, 3GB, 192 Bit, Ekran Kartı
  • -CORSAIR Vengeance LED 16GB (2x8GB), Dual KIT DDR4-3000Mhz, CL15 Bellek - Kırmızı
  • -CORSAIR Hydro Serisi H60 Intel / AMD Su Soğutma Sistemi CW-9060007-WW
  • -CORSAIR Carbide Serisi SPEC-03 CC-9011052-WW Power Yok USB Ses Siyah Kasa

Bu sisteme 650 yeterli olur mu acaba? Yoksa 750'ye çıkmam gerekir mi?
Tercih edeceğim PSU'lar;
  • CORSAIR VS Serisi VS650
  • CORSAIR RM750x

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
650 Watt yeterli olur. O işlemciye Z serisi Anakart almana gerek yok, işlemcin OC desteklemiyor. Eğer OC yapacaksan işlemciyi İ7 6700K yap. OC yapmayı düşünmüyorsan da Anakartı H170 modellerinden birini al. Sıvı soğutmaya gerek yok. Bileşenlerden kısarak artan parayla GTX 1070 alma imkanın var.

Merhaba arkadaşlar, toplayacağım sistemin birkaç parçasını aldım. Sistem bu şekilde;
  • -INTEL Core i7-6700 up to 4.0 GHz LGA1151 İşlemci
  • -ASUS Z170 Pro Gaming Z170 LGA1151 DDR4 M.2 USB 3.1 Anakart
  • -ASUS Dual-GTX1060-O3G, GeForce[emoji768] GTX 1060, 3GB, 192 Bit, Ekran Kartı
  • -CORSAIR Vengeance LED 16GB (2x8GB), Dual KIT DDR4-3000Mhz, CL15 Bellek - Kırmızı
  • -CORSAIR Hydro Serisi H60 Intel / AMD Su Soğutma Sistemi CW-9060007-WW
  • -CORSAIR Carbide Serisi SPEC-03 CC-9011052-WW Power Yok USB Ses Siyah Kasa

Bu sisteme 650 yeterli olur mu acaba? Yoksa 750'ye çıkmam gerekir mi?
Tercih edeceğim PSU'lar;
  • CORSAIR VS Serisi VS650
  • CORSAIR RM750x

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Üstteki arkadaşın söylediğine katılıyorum. Ayrıca I7 6700 fazla ısınan bir işlemci değil. Anakartı H170 Gaming M3 yap ve sıvı soğutmayı kaldır. Ekran kartının 6GB versiyonunu al.[emoji106]

Sent from my GT-I8190 using Technopat Sosyal mobile app

Anakart, işlemci, ekran kartını aldım. Diğer bileşenleri henüz almadım. Kasamda ağırlık ve temiz bir görüntü için istediğim için sıvı soğutma alıyorum. Yoksa başka bir nedeni yok. Z serisi anakartı tercih etmemin nedeni ise aldığım RAM'ler 3000 Mhz, dolayısıyla aldığım H serisi anakartlar bunu bu frekansta değil 2133 seviyelerinde görecektir. Grafik işi ile uraştığım için aslında RAM Mhz'leri benim için önemli. Ekran kartını çok yükseltmedim, çok fazla oyun oynamak gibi bir niyetim yok açıkçası. Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Anakart, işlemci, ekran kartını aldım. Diğer bileşenleri henüz almadım. Kasamda ağırlık ve temiz bir görüntü için istediğim için sıvı soğutma alıyorum. Yoksa başka bir nedeni yok. Z serisi anakartı tercih etmemin nedeni ise aldığım RAM'ler 3000 Mhz, dolayısıyla aldığım H serisi anakartlar bunu bu frekansta değil 2133 seviyelerinde görecektir. Grafik işi ile uraştığım için aslında RAM Mhz'leri benim için önemli. Ekran kartını çok yükseltmedim, çok fazla oyun oynamak gibi bir niyetim yok açıkçası. Herkese yorumları için teşekkür ederim.

O kadar masrafa girdin bari işlemciyi 6700K alsaymışsın. Sistem bu haliyle 3+1 ev alıpta odanın birini kitleyip 2+1 kullanmaya benzeyecek.

O kadar masrafa girdin bari işlemciyi 6700K alsaymışsın. Sistem bu haliyle 3+1 ev alıpta odanın birini kitleyip 2+1 kullanmaya benzeyecek.

İşlemci veya herhangi bir bileşen üzerinde overclock gibi bir işlemim olmayacak. O yüzden gerek olmayacağını düşündüm. Yukarıdaki örneğin dar boğaz bir sisteme yapılacak bir yorum gibi geldi bana. Yine de yorumun için teşekkür ederim.

İşlemci veya herhangi bir bileşen üzerinde overclock gibi bir işlemim olmayacak. O yüzden gerek olmayacağını düşündüm. Yukarıdaki örneğin dar boğaz bir sisteme yapılacak bir yorum gibi geldi bana. Yine de yorumun için teşekkür ederim.

Hem overclock olmayacak diyorsun hemde Z170 alıp RAM frekansı yükselteceğim diyorsun. Çelişkiler çelişkiler. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı