i7 6700 ve GTX 1070 Sistem Toplama

derdmend

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Art Direktör
Merhaba arkadaşlar, daha öncede bir konu açmıştım, son olarak ekteki sistemi satın almaya karar verdim. Öncelikle sistemi vatan'dan satın alırsam 5500 civarına geliyor. Bunun dışında parçaların bir bölümünü incehesap.com kalanı vatan'dan alırsam 5100 civarına satın alabiliyorum. İncehesap.com'dan işlemci, ekran kartı ya da benzeri parça satın alan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi. Bunun dışında aynı sistemi vatan'dan daha uyguna satın alabileceğim güvenilir bir site önerebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2016-08-24 at 17.57.12.png
    Screen Shot 2016-08-24 at 17.57.12.png
    160,2 KB · Görüntüleme: 88
1060 bence yeterli olacaktır... O monitöre hele. Aynı monitörü kullanıyorum 1060'la. En başta ben de 1070 düşünüyordum fakat 1060'ın 980'den performanslı olduğunu görene dek. Bence bir daha düşünün ancak ileride monitörü yenileyebilirim, SLI da yapabilirim diyorsanız bence monitör için de bir 500 tl vermeye hazır olun ki tam performans alasınız.

Bütçem varken ekran kartını 1070 almak istiyorum. 144 hz bir monitör ilerleyen zamanda satın alabilirim. Şuan sistemden çok nereden satın alsam diye düşünmekteyim. İlk mesajımda da belirttiğim gibi daha önce incehesap'tan alışveriş yapan tecrübesi olan varmı? Onun yerine önerebileceğiniz vatan'dan uygun fiyatlı satın alabileceğim uygun biryer var mı?

Hocam bende bu sistemi toplayacağım kısmetse. Monitör olarak da bunu düşünüyorum Asus VP228H 21.5 1ms Hdmi 1920x1080 Gaming Monitör Hemen hemen aynı özelliklere sahip. Yalnız kasayı değiştirin hocam. Everest kasa ve PSU tavsiye edilmiyor. Ayrıca RAM leri 16 GB yapın. Sistemi de teknobiyotik, sinerji v.b sitelerden toplamaya çalışın. Bakın benim sistem de 16 GB RAM, Kaliteli kasa PSU ve 16 GB RAM olmasına rağmen daha ucuza denk geliyor.
Ekran Alıntısı3.JPG

RAM 2 taneymiş görmemişim. Ama kit halinde alırsanız daha ucuza gelir hocam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı