i7 6700 ve GTX 1070 sistem yükseltme

Daha fazla  
Ayrıca anakart olarak Z170 kullanıyorum. Bu sisteme ekran kartı veya işlemci yükseltmesi düşünüyorum. Araştırmama ve etraftan aldığım bilgilere göre işlemcim yeterli diye düşünüyorum fakat aksi bir durum varsa ve yeterli değilse hangi işlemciye yükseltebileceğimi söylerseniz sevinirim. Ekran kartına gelecek olursak şimdiye kadar az çok memnun kaldım fakat malum yeni oyunlar çıkınca sistemi yenilemek gerekiyor. Ekran kartı olarak aklımda yeni çıkan RX 5700 XT'yi ve RTX 2070'i düşünüyorum. Ayrıca monitör olarak Samsung'un LC27HG70 modelini kullanıyorum. Ekranda FreeSync 2 desteği var o yüzden aklım biraz RX 5700 XT'ye kaydı.

İşlemciniz 6700K ise yeterli ama 6700 ise yetersiz. Elinizde Z serisi anakart olduğu için 6700K, 7700K alabilirsiniz eğer K serisi değilse dediğim gibi.
Ekran kartı olarak AMD baya sorunlu RTX 2070 tavsiye ederim. İndirim zamanında 3000 TL ye ve bazen altına alınabiliyor.
Bir de mutlaka OC yapın.

İşlemciniz 6700K ise yeterli ama 6700 ise yetersiz. Elinizde Z serisi anakart olduğu için 6700K, 7700K alabilirsiniz eğer K serisi değilse dediğim gibi.
Ekran kartı olarak AMD baya sorunlu RTX 2070 tavsiye ederim. İndirim zamanında 3000 TL ye ve bazen altına alınabiliyor.
Bir de mutlaka OC yapın.
Baya sorunlu derken? Wattman dışında bir hatasını görmedim.

Anakart-işlemci-bellekleri 1800TL'ye satıp Ryzen 7 ya da 9 serisine geçmenizi öneririm. Şu an 5700XT almayın daha 5800 ve 5900 serisi çıkacak, hatta çift GPU'lu 5950XT geleceği sızıntısı var.

RX 5700 serisini almak için MSI, Asus gibi firmaların özel soğutmalı modellerini bekle derim. RTX almaya gerek yok bence. RTX 2080 bile 1080p ultra da işin izlemeyle 60 FPS vermeye zorlanıyor. Şu böbürlenilen RT çekirdekleri de çok bir şey değil yani 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı