i7 6700 ve GTX 970 Oyunlarda FPS Problemi

Mustafa1337

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Bilgisayar özelliklerim:
  • i7-6700 CPU @3.40GHz
  • 16GB Ram
  • Windows 8.1
  • Galax GTX 970 4gb 256 bit
  • 250 gb SSD
  • 1 TB HDD

İlk olarak H1Z1, Battle Royale, High ayarlarda oynarken normal olarak 120-180 fps arası alıyorum. Ama ayarları düşürsem de grafik içerek örneğin pleasant valley gibi şehirlere girdiğimde oyunumda kasma oluyor 50 fps'ye kadar düşüyor.

CS:GO oyununda yeterli fps alamıyorum. Pc özellikleri daha düşük bir arkadaşım benden daha sabit fps alıyor. Yani fps'si benim kadar düşmüyor. 110 fps'ye kadar düştüğü oluyor benim bilgisayarımda. Ayarlarımız aynı.
1024 çözünürlük ve diğer görüntü ayarlarının hepsi düşükte.

csgo_2016_02_19_13_23_41_575.jpg

MSI Afterburner programı ile birisi sıcaklığı test etmemi istedi. Bu screenshotu attım kendisine ısınmayla ilgili bir sorun olduğunu göremiyorum dedi. Sorunu kesin çözebilmem için buraya yönlendirdi. Yardımlarınızı bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
H1Z1'de FPS'nin şehirlerde düşmesi normal bir durum. Ve CS GO'da ekran kartının tamamı kullanılmaya ihtiyaç duymuyor. O yüzden o da normal bir durum.

V-sync ayarını açarak oynamanızı tavsiye ederim. Birde oyun hdd'yemi yoksa ssd'yemi kurulu? Fps düşmelerinde işlemci kullanımı veyahut gpu kullanımı aşırı derecede artıyormu veya düşüyormu?

V-sync ayarını açarak oynamanızı tavsiye ederim. Birde oyun hdd'yemi yoksa ssd'yemi kurulu? Fps düşmelerinde işlemci kullanımı veyahut gpu kullanımı aşırı derecede artıyormu veya düşüyormu?
Vsync açtığım zaman fps 60'a sabitlenecek. Ve bu olay CS:GO'yu profesyonel olarak oynayan bir oyuncu için saçmalık açıkçası. SSD'ye kurulu.

H1Z1'de FPS'nin şehirlerde düşmesi normal bir durum. Ve CS GO'da ekran kartının tamamı kullanılmaya ihtiyaç duymuyor. O yüzden o da normal bir durum.
Ee madem öyle, arkadaşımın fps'si neden 200'den aşağı düşmüyor ki?

Hocam oyunun ssd'ye veyahut hdd'ye yüklü olması fpsde neyi değiştirir ki?

Son düzenleme:
@Mustafa1337 monitörünüz kaç Hz ?
Monitörum baya eski Casper marka. Maksimum 75 Hz'ye çıkıyor fakat ekranda dalgalanma oluyor. Ben de 70Hz kullanıyorum.

bilgisayarın güç ayarları güç tasarrufunda olabilir mi ?
Açıkçası bilgisayarı alalı fazla olmadı. Ama herhangi bir kısımda öyle bir yer göremedim. Güç tasarruf modu veya performans modu diye..Ki bildiğim kadarıyla masaüstü bilgisayarlarda böyle bir şey yok

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı